Štěpánek vypadl v Monte Carlu už v prvním kole

21. 4. 2008 14:41
Ivo Minář - Mario Ančič 3:6, 4:6
Tenista Radek Štěpánek
Tenista Radek Štěpánek | Foto: Ondřej Besperát

Monte Carlo - Hned v prvním kole se rozloučil s turnajem Masters v Monte Carlu český reprezentant Radek Štěpánek, jenž podlehl ve třech setech Švédovi Robinu Söderlingovi. Nedařilo se ani Ivo Minářovi.

Štěpánek tak v pondělí potvrdil  že na švédského antukáře se mu příliš nedaří. V pátém vzájemném utkání totiž utrpěl již čtvrtou porážku. Byť tentokrát potřeboval Söderling na vítězství 6:4, 6:7 (6), 6:3 dvě hodiny a dvacet minut.

Karvinský rodák se neuvěřitelně dokázal vrátit do zápasu. Po prohrané první sadě vedl jeho soupeř už 4:1, ale devětadvacetiletý tenista dokázal set dovést do tie-breaku a vyhrát ho 8:6. V rozhodujícím dějství však znovu ztratil servis a na obrat už podruhé nedosáhl.

S turnajem se ve dvouhře rozloučil také Ivo Minář, když v pondělí dopoledne podlehl Mario Ančičovi.

Úspěšný kvalifikant na favorizovaného Chorvata nestačil, pouze jednou dokázal prolomit soupeřovo podání a sám ztratil servis hned čtyřikrát. Zápas trval 77 minut.