Štěpánek ztratil v Basileji nadějně rozjetý zápas s Bakerem

23. 10. 2012 19:08
Český tenista Radek Štěpánek vypadl na turnaji v Basileji v prvním kole.
Radek Štěpánek v akci.
Radek Štěpánek v akci. | Foto: Reuters

Basilej - Český tenista Radek Štěpánek vypadl na turnaji v Basileji v prvním kole. Zápas s Američanem Brianem Bakerem sice dobře rozehrál, nakonec ale s 57. hráčem světového žebříčku prohrál ve třech setech 6:2, 6:7 a 3:6.

Třiatřicetiletý Štěpánek získal první sadu za 38 minut, ve druhé ale neudržel vedení 3:0 a stejný náskok promarnil i ve zkrácené hře.

Třetí set už byl záležitostí sedmadvacetiletého Američana, který proměnil brejkbol na 4:3 a vedení už udržel.

Štěpánek, který do hlavní soutěže musel projít z kvalifikace, se v Basileji přestavil počtvrté a zaznamenal nejhorší výsledek.

Loni ve Švýcarsku vypadl ve druhém kole, o rok dřív prošel do čtvrtfinále a v roce 2009 si zahrál v semifinále.

Tenisový turnaj mužů v Basileji (tvrdý povrch, dotace 1,934.300 eur):

Dvouhra - 1. kolo: Baker (USA) - Štěpánek (ČR) 2:6, 7:6 (7:5), 6:3, Južnyj (6-Rus.) - Tomic (Austr.) 6:0, 6:2, Ebden (Austr.) - Hanescu (Rum.) 6:3, 7:6 (7:3).