Stolní tenistky jsou na ME v semifinále. Mají jistou medaili

5. 10. 2013 17:30
Češky už prohrávaly 0:2 na zápasy, v dalších třech zápasech však neztratily ani set. Rozhodující bod udělala Renata Štrbíková. | Foto: ČTK

Schwechat - Družstvo českých stolních tenistek vybojovalo po čtyřech letech medaili na mistrovství Evropy.

Svěřenkyně trenéra Miroslava Cecavy otočily na šampionátu ve Schwechatu sobotní čtvrtfinále s Běloruskem a po výhře 3:2 postoupily do semifinále, jež zaručuje zisk cenného kovu.

V boji o finále je v neděli čeká Německo.

Češky otočily zápas ze stavu 0:2

Proti Běloruskám se českým stolním tenistkám podařil obrat poté, co prohrály úvodní dva zápasy.

Nejprve Renata Štrbíková podlehla 1:3 na sety úřadující mistryni Evropy ve dvouhře Viktorii Pavlovičové a poté Iveta Vacenovská nedotáhla do vítězného konce pětisetovou bitvu s Alexandrou Privalovovou.

Češky si tak nemohly dovolit ve zbývajících třech duelech ani jedno zaváhání, ale s tlakem se vyrovnaly mimořádně - soupeřkám už nedaly ani set.

Nejprve Dana Čechová snížila na 1:2 díky výhře nad Alenou Dubkovovou, poté Vacenovská v souboji jedniček zdolala Pavlovičovou a rozhodující bod stejně jako v pátek proti Španělsku získala Štrbíková, jež porazila Privalovovou.

Češky navážou na bronz z roku 2009

Stolní tenistky si tak zajistily minimálně bronzovou medaili, kterou získaly ve stejném složení v roce 2009 ve Stuttgartu. O postup do finále budou hrát s Německem v neděli.

Muže po vypadnutí v prvním kole čeká ve skupině o 9.-12. místo v neděli duel se Španělskem.

Ženy - čtvrtfinále:

Česko - Bělorusko 3:2

Štrbíková - Viktoria Pavlovičová 1:3 (-8, -8, 9, -7), Vacenovská - Privalovová 2:3 (9, -8, -10, 9, -8), Čechová - Dubkovová 3:0 (5, 7, 12), Vacenovská - Viktoria Pavlovičová 3:0 (7, 6, 5), Šrbíková - Privalovová 3:0 (7, 9, 11).

Rumunsko - Maďarsko 3:0, Rusko - Polsko 3:1, Německo - Rakousko 3:0.