Strachová po prvním kole slalomu v Aare čtvrtá, vede Slovenka Vlhová

13. 12. 2015 12:08
Česká alpská lyžařka Šárka Strachová je po prvním kole slalomu v Aare na čtvrté pozici.
Šárka Strachová v americkém Aspenu
Šárka Strachová v americkém Aspenu | Foto: Reuters

Aare - Česká lyžařka Šárka Strachová bude ve druhém kole slalomu Světového poháru v Aare útočit na stupně vítězů ze čtvrtého místa. Ve švédském zimním středisku, kde v roce 2007 získala titul mistryně světa, ji po první jízdě dělí od medailových pozic čtyři setiny sekundy.

Vede Slovenka Vlhová

Nejrychlejší jízdu v 1. kole předvedla Slovenka Petra Vlhová, za níž Strachová zaostává o 61 setin. Druhá je Nina Lösethová z Norska, která na Vlhovou ztrácí 28 setin. Třetí Rakušanka Michaela Kirchgasserová má odstup 57 setin. O jedinou setinu pátá ze Strachovou je po úvodní jízdě domácí favoritka Frida Hansdotterová.

Dvacetiletá Vlhová útočí na životní výsledek. Juniorská mistryně světa z loňského roku absolvuje dvaadvacátý závod ve Světovém poháru. Zatím byla jen jednou v první desítce, před dvěma týdny skončila ve slalomu v Aspenu sedmá.

V Aare nestartuje suverénka dosavadního průběhu sezony Američanka Mikaela Shiffrinová. Mistryně světa a olympijská vítězka ve slalomu si v sobotu při zkušební jízdě před obřím slalomem poranila koleno a místo závodů vyrazila do USA na detailní vyšetření.

Další česká slalomářka na startu Gabriela Capová nabrala při teprve druhém startu v SP ztrátu 6,08 sekundy a obsadila 46. místo.

Druhé kolo je ve Švédsku na programu od 13:30.