reklama

Strachová odjela v kombinaci famózní slalom, celkově devátá

Prohlédněte si fotogalerii z pondělní ženské superkombinace Prohlédněte si fotogalerii z pondělní ženské superkombinace Foto: Reuters
Šárka Strachová po skvělém výkonu ve slalomu vybojovala v superkombinaci devátou příčku.

Praha - Šárka Strachová má na olympiádě v Soči parádní slalomovou formu. Bronzová medailistka z této disciplíny na minulé olympiádě ve Vancouveru to dokázala v pondělní superkombinaci, kde předvedla nejrychlejší slalomovou jízdu ze všech závodnic. 

V kombinaci s 25. časem ze sjezdu nakonec získala v této disciplíně devátou příčku, čímž si sice o dvě místa oproti Vancouveru pohoršila, nicméně dostala se do elitní desítky, v což před závodem doufala.

"Se slalomem jsme moc spokojená, ale pokud chce člověk bojovat o medaili, musí ten sjezd hodně umět. Myslím, že dneska jsem z toho vytěžila maximum," řekla Strachová po závodě České televizi.

Superkombinaci vyhrála stejně jako před čtyřmi lety Maria Höflová-Rieschová, která bude jednou z velkých soupeřek Strachové i ve slalomu. Němka dnes přitom na českou lyžařku ztratila ve slalomové části osm desetin sekundy. Nejlepší tři slalomářky letošní sezony světového poháru se ale dnešního superkombinačního závodu nezúčastnily.

"Ten kopec se mi hodně líbí, je hodně technický," prohlásila po závodě Strachová.

Stříbro dnes brala Rakušanka Nicole Hospová před Američankou Julií Mancusovou, vítězkou sjezdové části závodu. Na jednu z favoritek Tinu Mazeovou zbylo jen nepopulární čtvrté místo.

Druhá česká reprezentantka Klára Křížová skončila na devatenáctém místě, byla ráda, že závod vůbec dokončila, a v cíli se bouřlivě radovala. "Byl to boj o holý život," řekla rozesmátá Křížová České televizi.

reklama