reklama

Baku: Kostelecký si finále nevystřílel, nedařilo se boxerům

David Kostelecký David Kostelecký autor: Reuters
Jedinému olympijskému vítězi v české výpravě unikla účast v semifinále v závěru kvalifikace. V dnešních dvou kolech minul vždy dvě rány.

Baku - Střelec David Kostelecký nepostoupil na Evropských hráchv Baku do bojů o medaile v trapu. Jedinému olympijskému vítězi v české výpravě unikla účast v semifinále v závěru kvalifikace. Ve středečních dvou kolech minul vždy dvě rány.

Kosteleckému nesedly podmínky na střelnici

"Bylo to náročné. V úterý to bylo lepší, dnes se podmínky zhoršily. Čekali jsme, že výsledky budou horší a díky tomu bude možné se do finále dostat na nižší výsledek. Myslel jsem si ale, že to zvládnu lépe," řekl Kostelecký, který nakonec trefil 119 ze 125 terčů.

Mezi šestici nejlepších v trapu neprošel ani druhý Čech Jiří Lipták, jenž minul ještě o dva terče více. "První den nebyl výsledek zase tak špatný, chtělo to potvrdit, ustát to a probojovat se do bojů o medaile. Bohužel to nevyšlo. Konečný nástřel 117 je zklamání," uvedl Lipták.

Šampion z Pekingu Kostelecký ještě v posledním pátém kole držel naději na semifinále, poslední dvě rány ale pokazil, ostatní soupeři naopak zastříleli lépe. V konečném pořadí tak obsadí 17. místo, Lipták skončil dvaadvacátý.

Nedařilo se ani pistolářce Přibáňové

Ve vzduchové pistoli byl postup do osmičlenného finále nad síly osmnáctileté Terezy Přibáňové, v kvalifikaci byla osmnáctá. Stejné místo obsadil mezi muži Jindřich Dubový, jenž tak v bojích o medaile také chyběl.

"Spokojený nejsem, ambice jsem měl větší. Mám ale problémy ve střelecké technice, které jsem potřeboval vyřešit a očividně se to nepovedlo. Udělal jsem moc chyb, za které jsem draho zaplatil," řekl Dubový, kterého ještě v Baku čekají dva starty.

Ani druhý český boxer neuspěl

Nedařilo se ani brněnskému boxerovi Vítkovi Královi. Ten prohrál ve váze do 75 kilogramů s naturalizovaným Finem Dmitrijem Treťjakem 0:3 na body a dopadl tak stejně, jako v úterý David Hošek.

Ten ve vyrovnaném souboji ve váze do 91 kg padl s Ukrajincem Gevorgem Manukjanem také 0:3 na body. O jeho porážce ale rozhodlo až poslední kolo, po dvou byl duel u všech tří bodových remízový.

Do osmifinále prošla stolní tenistka Renata Štrbíková po výhře 4:2 nad Španělkou čínského původu Šen Jen-fej. Naopak zkušená Iveta Vacenovská ve 2. kole podlehla v sedmi setech Španělce Galii Dvorakové.

Vítězně zahájily turnaj plážových volejbalistů oba české páry Robert Kufa s Janem Dumkem i Přemysl Kubala s Janem Hadravou. V akci z českého týmu dnes budou ještě jejich kolegyně a boxer Vít Král ve váze do 75 kg.

Evropské hry v Baku:

Box:

Muži:

Do 75 kg - 1. kolo: Tretyak (Fin.) - Král (ČR) 3:0.

Moderní gymnastika:

Družstva: 1. Rusko 35,300, 2. Izrael 35,050, 3. Bělorusko 34,850.

Plážový volejbal:

Muži:

Skupina E: Kubala, Hadrava (ČR) - Van de Velde, Van Dorsten (Niz.) 2:0 (18, 19).

Skupina H: R. Kufa, Dumek (ČR) - Santos, Rudych (Ázerb.) 2:0 (20, 19).

Ženy:

Skupina B: Giombiniová, Totiová (It.) - Jakubšová, Žolnerčíková (ČR) 2:1 (-20, 14, 10).

Skupina H: Gálová, Řeháčková (ČR) - Karimovová, Ferreiraová (Ázerb.) 2:1 (-17, 21, 8).

Sportovní střelba:

Muži:

Trap - finále: 1. Alipov (Rus.) - Varga (SR) 15:14, o 3. místo: Pellielo (It.) - Ling (Brit.) 13:11, ...v kvalifikaci 17. Kostelecký, 22. Lipták (oba ČR).

Vzduchová pistole: 1. Mikec (Srb.) 201,8, 2. Costa (Portug.) 201,5, 3. Tužinský (SR), ...v kvalifikaci 18. Dubový (ČR).

Ženy:

Vzduchová pistole: 1. Arunovičová (Srb.) 199,5, 2. Franquetová (Šp.) 196,3, 3. Čajková (Běl.), ...v kvalifikaci 18. Přibáňová (ČR).

Stolní tenis:

Muži:

Dvouhra - 2. kolo: Ovtcharov (1-Něm.) - Prokopcov (ČR) 4:0 (12, 6, 9, 6).

Ženy:

Dvouhra - 2. kolo: Štrbíková (ČR) - Šen Jen-fej (Šp.) 4:2 (12, -10, -6, 10, 18, 14), Dvoraková (Šp.) - Vacenovská (16-ČR) 4:3 (-6, 5, -3, 9, -7, 8, 9).

Taekwondo:

Muži:

Do 68 kg: 1. Taghidze (Ázerb.), 2. Robak (Pol.), 3. Denisenkov (Rus.) a Gonzalez (Šp.).

Ženy:

Do 57 kg: 1. Jonesová (Brit.), 2. A. Zaninovičová (Chorv.), 3. Calvová (Šp.) a Glasnovicová (Švéd.).

Zápas:

Muži - volný styl:

Do 57 kg: 1. Lebeděv (Rus.), 2. Ewald (Něm.), 3. Chirtoaca (Rum.) a Akgul (Tur.).

Do 65 kg: 1. Asgarov (Ázerb.), 2. Chamizo Marquez (It.), 3. Kaya (Tur.) a Bekbulatov (Rus.).

Do 74 kg: 1. Gedujev (Rus.), 2. Demirtas (Tur.), 3. Hasanov (Ázerb.) a Kvelašvili (Gruz.).

Do 97 kg: 1. Gazjumov (Ázerb.), 2. Odikadze (Gruz.), 3. Andrijcev (Ukr.) a Gadisov (Rus.).

reklama