reklama

Střelec Lipták vyhrál v San Marinu podruhé v kariéře SP v trapu

Jiří Lipták zazářil Jiří Lipták zazářil autor: Reuters
Jiří Lipták vyhrál v San Marinu podruhé v kariéře závod Světového poháru ve střelbě na trap. Ve finále čtyřiatřicetiletý český reprezentant porazil 12:10 Danieleho Rescu z Itálie a navázal na svůj dosud jediný triumf z Pekingu 2014.

San Marino - Jiří Lipták vyhrál v San Marinu podruhé v kariéře závod Světového poháru ve střelbě na trap. Ve finále čtyřiatřicetiletý český reprezentant porazil 12:10 Danieleho Rescu z Itálie a navázal na svůj dosud jediný triumf z Pekingu 2014.

Lipták potvrdil vítězstvím dobrou formu z poslední doby, v dubnu byl na olympijské střelnici v Riu de Janeiro čtvrtý.

Do finále postoupil Lipták výsledkem 121 z pátého místa a poté, co v semifinále minul dva z patnácti terčů, absolvoval společně s dalšími třemi soupeři rozstřel o finále. Z něj nejprve odpadl vítěz kvalifikace Alberto Fernández ze Španělska a poté v přímém duelu s Liptákem i ruský olympijský vítěz z Atén 2004 Alexej Alipov.

Ve finále s Rescou sice český brokař netrefil tři z prvních pěti "holubů", poté však byl bezchybný a bezpečně dosáhl na svůj druhý pohárový triumf.

V San Marinu se nedařilo olympijskému vítězi z Pekingu 2008 Davidu Kosteleckému, jenž by měl zaujmout jediné české místo pro srpnový závod pod pěti kruhy v Riu. Liptákův tréninkový partner skončil v kvalifikaci čtyřicátý a zůstal daleko za postupovou šesticí. Porazil ho také třetí český účastník Jan Borkovec, jenž byl dvaatřicátý.

SP ve sportovní střelbě z brokových zbraní v San Marinu:

Ženy - trap:

Finále: Coxová (Austr.) - Cogdellová (USA) 13:11, o 3. místo: Cormenierová (Fr.) - Ču Ťing-jü (Čína) 13:12, ...v kvalifikaci 41. Vičarová (ČR).

reklama