Střelecká bída. Basketbalisté Chicaga a Miami atakovali rekord, v úvodní čtvrtině padlo jen 20 bodů

27. 11. 2017 9:06
Diváci v Chicagu byli v nedělním utkání NBA svědky třetí bodově nejchudší úvodní čtvrtiny v historii soutěže. Domácí Bulls totiž po dvanácti minutách vedli nad Miami pouze 13:7. Lépe se pak chytli hosté z Floridy a zvítězili 100:93.
Dát koš byl pro basketbalisty Chicaga a Miami v úvodní čtvrtině takřka nepřekonatelný problém | Foto: Reuters

New York - Hráči obou týmů v první čtvrtině dohromady proměnili pouze šest ze 43 střeleckých pokusů. Méně bodů v zahajovací periodě padlo naposledy v roce 2004 v utkání mezi Portlandem a New Jersey (19), dosavadním minimem je 18 bodů v duelu mezi týmy Fort Wayne a Syracuse z roku 1956.

Miami na počáteční bídu a se sedmi vstřelenými body negativní klubový rekord zareagovalo 38 body ve druhé čtvrtině. To bylo pro změnu bodově nejbohatší hrací období Heat v aktuální sezoně. Domácí se drželi na dostřel, ale do vedení se vrátili pouze na krátký okamžik ve třetí části. Floridský celek nakonec ke třetí výhře v řadě dovedl Goran Dragič, který v poslední dvanáctiminutovce nastřílel čtrnáct ze svých 24 bodů.

Minnesota splnila roli favorita a přehrála hosty z Phoenixu 119:108, Karl-Anthony Towns zaznamenal 32 bodů a 12 doskoků. Suns k odvrácení třetí prohry v řadě nepomohl ani výkon lavičky, která přestřílela náhradníky Timberwolves 61:16.