Střelkyně Marušková získala na MS bronz

9. 8. 2010 17:35
Od zlata ji dělily pouhé dvě desetiny bodu
Lenku Maruškovou dělily od zlata jen dvě desetiny

Mnichov - Střelkyně Lenka Marušková získala na mistrovství světa v Mnichově bronzovou medaili ve sportovní pistoli. Od zlata ji dělily pouhé dvě desetiny bodu.

Stříbrná olympijská medailistka z Atén si tak spravila chuť po nedělním čtvrtém místu ve vzduchové pistoli.

Marušková navíc vybojovala společně s Michaelou Musilovou a Petrou Hykovou cenný kov stejné hodnoty i v soutěži družstev.

Žádný jiný český střelec dvě medaile z Mnichova mezi seniory nezískal, v juniorské kategorii byl rovněž dvakrát bronzový Josef Nikl ve střelbě na běžící terč.

Zkušená česká střelkyně vstupovala do finále s čtyřbodovou ztrátou na Španělku Soniu Franquetovou a Srbku Zoranu Arunovičovou.

Po první finálové položce už se ale Marušková dělila o druhou příčku, před poslední sérií pěti ran byla dokonce s dalšími dvěma soupeřkami ve vedení.

Dramatický závěr však zvládly Arunovičová s Ruskou Kirou Klimovovou o něco lépe a předčily Maruškovou o 0,2 bodu. Titul mistryně světa si pak v rozstřelu zajistila Klimovová.

Ženy - sportovní pistole 30+30 ran: 1. Klimovová (Rus.) 788,8 (584+204,8/v rozstřelu 49,0), 2. Arunovičová (Srb.) 788,8 (588+200,8/48,9), 3. Marušková 788,6 (584+204,6), ...27. Musilová 578, 31. Hyková 577.

Družstva: 1. Rusko 1754, 2. Srbsko 1741, 3. ČR (Marušková, Musilová, Hyková) 1739.