Tragická sezona pokračuje. Kvitová nadělila kanára, pak se složila

Aktualizováno 17. 2. 2016 21:52
Barbora Strýcová postoupila na turnaji v Dubaji do čtvrtfinále, ve kterém vyzve Srbku Anu Ivanovičovou. Petra Kvitová končí.
Petra Kvitová.
Petra Kvitová. | Foto: Reuters

Dubaj - Nezdary Petry Kvitové v letošní sezoně neberou konce. Česká tenistka selhala také na turnaji v Dubaji, coby čtvrtá nasazená hráčka podlehla v osmifinále Američance Madison Brengleové. Utkání jsme sledovali v online reportáži.

Kvitová přitom do zápasu vstoupila jako uragán a za 18 minut získala po skvělém výkonu první set poměrem 6:0. Jenže v průběhu druhé sady se její hra typicky rozpadla a rodačka z Bílovce začala výrazně chybovat.

Druhou sadu rozsekl až tie-break, v němž Češka proti 60. tenistce světového žebříčku uhrála jen jediný fiftýn. V rozhodujícím třetím dějství Kvitová vedla, ale od stavu 3:1 prohrála zbylých pět gamů. Brengleová českou favoritku porazila i ve druhém vzájemném utkání kariéry.

Česká jednička zažívá nejhorší úvod do sezony v kariéře. Zaznamenala pět porážek ze šesti zápasů.

Strýcová je ve čtvrtfinále

Naopak Barbora Strýcová postoupila na turnaji v Dubaji do čtvrtfinále. Němku Julii Görgesovou ve 2. kole udolala po velkém obratu za hodinu a 45 minut 2:6, 6:3, 6:1.

Devětadvacetiletá fedcupová reprezentantka vstoupila do utkání ztrátou servisu a hra se jí nedařila podle představ. Na kurtu házela raketou a úvodní set za půl hodiny ztratila. Rychlé zklidnění nepřinesla ani porada s trenérem Tomášem Krupou mezi sety a ve druhé sadě brzy prohrávala 0:3. Teprve pak nastal obrat, Strýcová vyhrála devět her v řadě a zápas už nepustila.

Její další soupeřkou bude Srbka Ana Ivanovičová, která vyřadila nasazenou jedničku Simonu Halepovou z Rumunska. Strýcová je stejně jako na Australian Open nejlepší českou hráčkou na turnaji.

Tenisový turnaj žen v Dubaji (tvrdý povrch, dotace dva miliony dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Strýcová (ČR) - Görgesová (Něm.) 2:6, 6:3, 6:1, Ivanovičová (Srb.) - Halepová (1-Rum.) 7:6 (7:2), 6:2, Garciaová (Fr.) - Suárezová (3-Šp.) 4:6, 6:4, 6:3, Brengleová (USA) - Kvitová (4-ČR) 0:6, 7:6 (7:1), 6:3, Svitolinová (Ukr.) - Muguruzaová (2-Šp.) 7:6 (7:3), 6:3, Vandewegheová (USA) - Mladenovicová (Fr.) 7:5, 3:6, 6:4.