Štybar byl třetí v Hongkongu v pravděpodobně posledním závodu silniční kariéry

22. 10. 2023 10:48

Sedmatřicetiletý Zdeněk Štybar dojel třetí v jednorázovém závodu v Hongkongu, který mohl být posledním v jeho profesionální kariéře na silnici. Jeden z nejúspěšnějších českých cyklistů historie minulý týden médiím řekl, že nemá smlouvu na novou sezonu.

Menší závod na 103,2 km v Hongkongu byl pro Štybarův australský tým Jayco AlUla letošní derniérou a pro rodáka ze Stříbra také pravděpodobně rozloučkou s kariérou. Český cyklista dojel třetí ve stejném čase jako druhý Australan Kane Richards, s náskokem 1:18 minuty zvítězil Štybarův týmový kolega Lukas Pöstlberger z Rakouska.

Štybar, vítěz etap na Vueltě a Tour de France, má za sebou období plné zdravotních problémů. Opakovaně onemocněl covidem-19 a letos v květnu se podrobil operaci kyčelní tepny obou nohou. I proto s ním stáj Jayco AlUla, kterou posílil před touto sezonou, neprodloužila kontrakt. Od roku 2011 až do loňska závodil za belgický tým Quick-Step.

Během etapového závodu World-Tour v Číně minulý týden Štybar uvedl, že by ještě v zimě rád absolvoval několik závodů v cyklokrosu, v němž je trojnásobným mistrem světa. Reprezentační trenér Petr Klouček před měsícem řekl, že věří ve Štybarův start na únorovém světovém šampionátu v Táboře.