reklama

Štybar nečekaně pojede cyklokrosové mistrovství světa

Zdeněk Štybar na MČR v cyklokrosu 2019 Zdeněk Štybar na MČR v cyklokrosu 2019 autor: Václav Volf
Pětatřicetiletý český cyklista Zdeněk Štybar se v neděli zúčastní hlavního závodu mistrovství světa v cyklokrosu, které se koná v belgickém Ostende.

Bývalý trojnásobný cyklokrosový šampion se původně neměl letošního MS účastnit, ale kvůli pandemii covidu-19 změnil jeho belgický tým Deceuninck Quick-Step plány a umožnil mu na "domácím" mistrovství světa startovat. 

"Cyklokros miluju a když jsem sledoval závody v televizi, tak jsem cítil, že chci zas závodit. Nečekal jsem však, že na MS letos pojedu, normálně by se mi nevešlo do kalendáře. Ale věci se tak vyvinuly," uvedl v tiskové zprávě Štybar, jenž se od roku 2011 až na pár výjimek soustředí především na svoji kariéru v silniční cyklistice. 

V nedělním závodě Štybar i přes své minulé úspěchy, včetně senzačního triumfu na MS 2014, favoritem nebude. Ve Světovém poháru aktuálně mají největší formu Mathieu van der Poel a Wout Van Aert. "Ale boj o třetí místo je otevřený," prohlásil český jezdec, který tuto zimu zatím neabsolvoval ani jeden cyklokrosový závod.  

"Štyby tímhle rozhodnutím ukazuje, jaká je persona. A jaký je opravdový závodník a borec. Když mu začali rušit program na silnici, začal trochu pokukovat po krosu. A i díky tomu, že je šampionát v Belgii, tak se rozhodl, jak se rozhodl. Zhruba čtrnáct dnů zpátky to začal řešit a volal, zda-li není místo v týmu. Takového člověka samozřejmě vezmete všemi deseti, o tom není pochyb. Chvilku se ještě čekalo, zda mu to schválí tým, ale všechno dobře dopadlo," řekl ČTK reprezentační trenér cyklokrosařů Petr Dlask.

reklama