Sudová byla v paralelním závodě na MS šestá

8. 3. 2013 15:45
Česká akrobatická lyžařka prolomila na šampionátu v Oslu sérii sedmých míst
Nikola Sudová.
Nikola Sudová. | Foto: Eduard Erben

Voss - Nikola Sudová skončila šestá v paralelní jízdě v boulích na mistrovství světa v akrobatickém lyžování. Finále v norském Vossu vyhrála čtvrtfinálová přemožitelka české lyžařky Chloe Dufourová-Lapointeová z Kanady, která využila semifinálové zaváhání favorizované Američanky Hannah Kearneyové, vítězky individuálního závodu.

Sudová tak o jednu pozici vylepšila umístění z individuálního závodu. V paralelní jízdě skončila třicetiletá lyžařka na předchozích šampionátech nejlépe pátá, a to hned třikrát. Předloni v Deer Valley obsadila sedmé místo.

Sudová do hlavního závodu postoupila ze sedmého místa v kvalifikaci a v osmifinále proti Američance Mikaele Matthewsové potvrdila roli mírné favoritky. Porazila ji poměrem 20:15 a ve čtvrtfinále ji čekala právě pozdější vítězka, která vyhrála souboj se sestrou Justine. Do boje o medaile už česká boulařka postoupit nedokázala, prohrála 15:20.

Chloe Dufourová-Lapointeová profitovala ze zaváhání vítězky klasického závodu a největší favoritky Kearneyové, která v semifinále udělala velkou chybu a vypadla s Japonkou Miki Itovou. Američanka nakonec bez problémů vyhrála malé finále nad krajankou Heather McPhieovou a získala bronz.

Závod mužů vyhrál Kanaďan Alex Bilodeau, který nejtěsnějším možným rozdílem oplatil finálovou porážku svému krajanovi Mikaelu Kingsburymu z individuálního závodu. Třetí místo obsadil stejně jako v prvním klání ve Vossu Američan Patrick Deneen.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování ve Vossu (Norsko) - paralelní jízda v boulích:

Muži: 1. Bilodeau, 2. Kingsbury (oba Kan.), 3. Deneen (USA), 4. Spett (Švéd.), 5. Endo (Jap.), 6. Hall (Austr.), ...35. Novák, 37. Vaculík (oba ČR) nepostoupili z kvalifikace.

Ženy: 1. Ch. Dufourová-Lapointeová (Kan.), 2. Itová (Jap.), 3. Kearneyová, 4. McPhieová (obě USA), 5. Murataová (Jap.), 6. Sudová, ...25. Vaculíková (obě ČR) nepostoupila z kvalifikace.