reklama

Drsné super-G patřilo Fenningerové, třetina do cíle nedojela

Anna Fenningerová slaví olympijské zlato v super-G. Anna Fenningerová slaví olympijské zlato v super-G. Foto: Reuters
Náročná trať dnešního olympijského super-G se stala osudná pro osmnáct závodnic ze 49členné startovní listiny.

Soči - Náročná trať dnešního olympijského super-G se stala osudná pro osmnáct závodnic ze 49členné startovní listiny.

Se zrádnou tratí se nejlépe popasoval Rakušanky. Vyhrála Anna Fenningerová, Nicole Hospová byla třetí. Mezi ně se vklínila pouze Němka Maria Höflová-Rieschová, která tak přidala druhou medaili ke zlatu se superkombinace.

"Neměla jsem pocit, že bych šla na hranu. Nemyslela jsem si, že to bude tak dobré, když jsem jela dolů. Myslím, že horní úsek trati byl výborný, prostředek nebyl tak dobrý a dolní část byla OK," zhodnotila svůj výkon vítězná Fenningerová.

Výpadku favoritek využil tak výbornému výsledku česká závodnice Klára Křížová, která obsadila 17. pozici. Kateřina Pauláthová se vešla do třetí desítky výsledkové listiny, když obsadila 25. místo. Křížová na vítězku ztratila 2,78 sekundy, Pauláthová byla pomalejší o 4,65 sekundy.

Záludné branky prořídly výsledkovou listinu

Hned od startu první závodnice bylo jasné, že Rakušan Florian Winkler postavil na svahu v Rosa Chutor opravdu náročnou trať.

Do cíle dojela Leanne Smithová s číslem dvě a po ní až Švýcarka Fabiene Suterová z devítkou. Ostatní závodnice si se záludnými brankami neporadily a některé "zabloudily" hned pár metrů po startu.

Rakušanky dnešním zlatem a bronzem pomohly své zemi přeskočit Švýcarsko v čele medailového hodnocení sjezdového lyžování na hrách v Soči.


reklama