Policisté evakuovali hvězdu NBA, pak ji odmítli ubytovat ve třech hotelích

30. 10. 2019 10:49
Hvězdný basketbalista LeBron James pomohl týmu Los Angeles Lakers k výhře 120:91 nad Memphisem, přestože zažívá krušné chvíle.
Rozsáhlé požáry v Kalifornii
Rozsáhlé požáry v Kalifornii | Foto: Reuters

Tahoun Lakers James zvládl utkání navzdory tomu, že ho s rodinou museli policisté během pondělní noci evakuovat kvůli rozsáhlým požárům v Kalifornii.

"Z domu (v Brentwoodu) jsme se dostali kolem druhé ráno, v bezpečí jsme pak byli až kolem čtyř. Bylo to šílené, téměř vůbec jsem nespal. Tři hotely měly plno a poštěstilo se nám až ve čtvrtém," svěřil se James na tréninku před zápasem. Nabídku trenéra Franka Vogela na den volna ale odmítl.

Při vítězství se nejvíce blýskla letní posila Lakers Anthony Davis, zaznamenal 40 bodů a dvacet doskoků. Šestadvacetiletý bývalý hráč New Orleans trefil sedm ze 17 střel z pole a z 27 trestných hodů minul jediný.

Davis nasbíral 40 bodů a 20 doskoků za 31 minut hry a na tato čísla se v dresu Lakers dostal jako první hráč od legendy Shaquillea O'Neala v roce 2003.

Basketbalistům Miami také výrazně pomohla nová posila. Jimmy Butler se po letní výměně z Philadelphie uvedl 21 body. Nováček Tyler Herro dal ještě o osm více a společně dovedli Heat k výhře nad Atlantou 112:97. Atlanta navíc přišla o oporu Trae Younga, jenž si ve druhé čtvrtině zvrtl kotník a zápas nedohrál.

Butler začátek sezony vynechal, protože chtěl strávit čas s čerstvě narozenou dcerou Rylee. V úterý proměnil pět z 11 střel z pole, 10 z 15 šestek a přidal i pět doskoků a tři zisky. "Jimmy je pro nás jedním z nejdůležitějších hráčů. Hraje přesně tak, jak potřebujeme," pochvaloval si kouč Erik Spoelstra. Po třetí výhře ze čtyř utkání je Miami v tabulce Východní konference druhé.

Dallas uspěl 109:106 v Denveru a má rovněž bilanci 3:1. Mavericks táhlo devět dvouciferných střelců, nejvíc bodů - 14 - si připsali náhradníci Maxi Kleber a Tim Hardaway. Hvězdný Slovinec Luka Dončič tentokrát trefil pouze tři z 12 střel a zůstal na 12 bodech. V dresu Denveru zaznamenal druhý triple double v sezoně srbský pivot Nikola Jokič za 10 bodů, doskoků i asistencí.