Suverén Bauer. V cíli musel čekat, až přijedou další

26. 3. 2010 12:36
Lukáš Bauer získal sedmý domácí titul
Lukáš Bauer
Lukáš Bauer | Foto: Reuters

Harrachov - Nejlepší český běžec na lyžích Lukáš Bauer získal svůj sedmý domácí titul. Druhý muž Světového poháru dnes podle očekávání nenašel přemožitele na trati 15 km klasicky a na tratích v Harrachově deklasoval soupeře rozdílem třídy.

Druhého Martina Jakše porazil o více než minutu. Na třetí místo se před Martina Koukala dostal dálkový běžec Petr Novák.

Pod slunečním žárem stopa sice rychle měkla, ale vyhlášený klasik Bauer neměl problémy. Dvojnásobný bronzový medailista z Vancouveru, který startoval jako poslední, projel nejrychleji všemi mezičasy. Nováka porazil v cíli o 1:34 minuty, čtvrtý Koukal zaostal již o 2:17 minuty.

I v ženách vítězí favoritky

Na klasické desítce žen rovněž vyhrála favoritka. Kamila Rajdlová z Dukly Liberec porazila Ivu Janečkovou o 43,5 sekundy a je českou mistryní již podeváté.

"Moc sil už nemám, takže to nebylo ideální, ale měla jsem super lyže," řekla ČTK Rajdlová, která se na devadesát procent loučí s reprezentací. "Pořád to řeším, možná pojedu příští sezony nějaké laufy, ale spíš končím," uvedla jednatřicetiletá běžkyně.

Třetí místo obsadila již se ztrátou minuty a půl Klára Moravcová. Olympioničku Evu Skalníkovou porazila i čtvrtá Hana Hančíková.