reklama

Světová jednička Wozniacká na Turnaji mistryň prohrála

Caroline Wozniacká nestačila na Australanku Samanthu Stosurovou Caroline Wozniacká nestačila na Australanku Samanthu Stosurovou autor: Reuters
Jan Hájek prohrál ve Vídni s Chorvatem Čiličem

Dauhá/Vídeň - Australská tenistka Samantha Stosurová porazila na Turnaji mistryň Caroline Wozniackou 6:4, 6:3 a minimálně na den zdramatizovala boj o to, kdo bude na konci roku světovou jedničkou.

Dvacetiletou Dánku může z prvního místa sesadit Ruska Věra Zvonarevová, která v Dauhá zdolala Viktorii Azarenkovou z Běloruska 7:6 a 6:4.

Wozniacká nedokázala navázat úvodní zápas Kaštanové skupiny, v němž porazila Rusku Jelenu Dementěvovou.

Čtěte také: Turnaj mistryň: Drtivé výhry Zvonarevové a Wozniacké

K tomu, aby se stala světovou jedničkou roku, jí však stále stačí vyhrát jeden zápas. Jistotu jí tak může dát už čtvrteční duel s Franceskou Schiavoneovou z Itálie.

Zvonarevová si po úvodní výhře nad Jelenou Jankovičovou připsala v Bílé skupině druhé vítězství. Aby šestadvacetiletá Ruska mohla pomýšlet na první místo v žebříčku, musí nejen spoléhat na zaváhání Wozniacké, ale také potřebuje dojít až do finále.

Úspěšný start má za sebou dvojnásobná vítězka Kim Clijstersová. Belgická tenistka, která Turnaj mistryň vyhrála v letech 2002 a 2003, porazila v souboji bývalých světových jedniček Jelenu Jankovičovou 6:2, 6:3. Srbská tenistka tak prohrála i druhý zápas na turnaji.

Hájek nestačil ve Vídni na Čiliče

Jan Hájek se s turnajem ve Vídni rozloučil v druhém kole. S Chorvatem Marinem Čiličem, který v Rakousku startuje jako druhý nasazený hráč, dnes prohrál 6:7 a 2:6.

Jan Hájek Jan Hájek Foto: Reuters

Sedmadvacetiletý Hájek neuspěl ani ve druhém vzájemném měření sil s Čiličem. Stejně jako letos v Záhřebu s chorvatským tenistou neuhrál ani set.

Český tenista mohl v případě vítězství vyrovnat svůj nejlepší letošní výsledek na okruhu ATP, kterým je postup do čtvrtfinále v Mnichově.

Turnaj mistryň v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 4,55 milionu dolarů):

Bílá skupina:

Zvonarevová (2-Rus.) - Azarenková (8-Běl.) 7:6 (7:4), 6:4, Clijstersová (3-Belg.) - Jankovičová (6-Srb.) 6:2, 6:3.

Kaštanová skupina:

Stosurová (5-Austr.) - Wozniacká (1-Dán.) 6:4, 6:3.

Turnaj mužů ve Vídni (tvrdý povrch, dotace 650.000 eur):

Dvouhra - 2. kolo:

Čilič (2-Chorv.) - Hájek 7:6 (7:4), 6:2.

Čtyřhra - 1. kolo:

Gonzalez, Marx (Mex./Něm.) - Beck, Dlouhý (SR/ČR) 6:4, 6:3.

reklama