reklama

Světová špička poprvé v Česku. Nabídne víc než Kiki a Maki

V hlavní skupinové fázi si zahrají hned čtyři české páry. V hlavní skupinové fázi si zahrají hned čtyři české páry. Foto: CPA Eduard Erben
Poprvé zavítala do Prahy a tím i do Česka beachvolejbalová World Tour žen a stejně jako v případě předchozích čtyř ročníků mužské odnože turnaje se budou mít diváci na Štvanici na co těšit.

Praha - Poprvé zavítala do Prahy a tím i do Česka beachvolejbalová World Tour žen a stejně jako v případě předchozích čtyř ročníků mužské odnože turnaje se budou mít diváci na Štvanici na co těšit.

Turnaj Prague Open 2014, který se koná s dotací 75 tisíc dolarů, dnes odstartuje zápasy ve skupinách hlavní část turnaje, do níž zasáhnou i čtyři české páry, skončí pak v neděli, kdy je na program finále.

Turnajové jedničky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou dnes přijdou na řadu ve 13 hodin, ještě před nimi však na centrkurt nastoupí ke svým zápasům postupně Šárka Nakládalová s Michaelou Vorlovou, Martina Jakubčíková s Dianou Žolnerčíkovou a Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou.

"Do konce sezony máme vystaráno"

Turnaj však odstartoval už ve středu kvalifikací, z níž se do hlavní fáze dostal mladý pár Nakládalová - Vorlová, naopak zkušená dvojnásobná mistryně Evropy Soňa Nováková s Karolínou Řeháčkovou i Eliška Galová s Hanou Třešňákovou v kvalifikaci vypadly.

Nakládalová s Vorlovou nejprve v prvním kole smetly ve dvou setech Holanďanky Luijkenovou se Sinnemaovou, ve druhém kole pak ve dvou setech porazily i pátý nasazený pár kvalifikace - Číňanky Wangovou s Maovou.

"Je to pro nás obrovský úspěch, myslím, že mám do konce sezony vystaráno. Děkujeme publiku, že nás takhle vytáhlo," řekla Aktuálně.cz po zápase zkušenější hráčka z páru Šárka Nakládalová.

"Můj nejúžasnější zápas v kariéře"

"Proti Číňankám rozhodlo, že jsme dokázaly odvrátit koncovku toho prvního setu, v němž jsme odvrátily čtyři setboly. Samy jsme ani nedoufaly v postup z kvalifikace, mladé Číňanky jsme ale přehrály asi větší zkušeností," dodala.

"Kdybychom nepostoupily, určitě by to nebyl neúspěch, nikdo od nás totiž před turnajem nic nečekal, i pro nás je to velké překvapení. Na druhou stranu nám pomohlo, že jsme neměly co ztratit, a ukázaly jsme, že to umíme," doplnila ji Vorlová.

"Divácká podpora na domácí půdě byla prostě skvělá. Byl to můj nejúžasnější zápas v kariéře, protože tolik lidí se na mě ještě nikdy podívat nebylo," rozplývala se Vorlová.

reklama