reklama

Světové atletice bude šéfovat Coe, nebo Bubka

Legendární tyčkař a současný viceprezident IAAF Sergej Bubka je  jedním ze dvou kandidátů na poset prezidenta Mezinárodní atletické federace. Legendární tyčkař a současný viceprezident IAAF Sergej Bubka je jedním ze dvou kandidátů na poset prezidenta Mezinárodní atletické federace. autor: Reuters
Nástupcem Laminea Diacka v čele světové atletiky se v srpnu stane buď Sebastian Coe, nebo Sergej Bubka.

Monte Carlo - Nástupcem Laminea Diacka v čele světové atletiky se v srpnu stane buď Sebastian Coe, nebo Sergej Bubka. Obě bývalé hvězdy "královny sportu" a současní místopředsedové jsou podle očekávání jedinými oficiálními kandidáty na prezidentský post. Oznámila to dnes IAAF.

Prezident bude zvolen 19. srpna na kongresu IAAF v Pekingu krátce před mistrovstvím světa. Senegalec Diack po 16 letech v čele organizace končí.

Oba kandidáti na prezidentský post mají za sebou hvězdnou atletickou kariéru. Jednapadesátiletý Ukrajinec Bubka vytvořil 35 světových rekordů ve skoku o tyči a šestkrát za sebou získal titul mistra světa. Na olympijských hrách zvítězil v roce 1988.

O sedm let starší Brit Coe byl hvězdou středních běžeckých tratí a rovněž mnohonásobný světový rekordman. Patnáctistovku ovládl na olympijských hrách v letech 1980 a 1984. Byl také ústřední postavou úspěšné kandidatury Londýna na pořádání olympijských her v roce 2012 a následně šéfem organizačního výboru. V roce 2012 byl stejně jako Bubka uveden do Síně slávy IAAF.

reklama