reklama

Světové lize extrémních dronů vládnou Češi, mají nakročeno k titulu

Závody dronů v Bruselu. Závody dronů v Bruselu. autor: Rotorama
Také závody drony mají svoji profesionální ligu. V Drone Champions League vede český tým, od titulu ho dělí poslední závody.

Brusel - Tým českých pilotů Rotorama vládne lize ultra rychlých dronů Drone Champions League (DCL). Své vedení v seriálu potvrdili jeho členové o víkendu druhým a třetím místem v atraktivním večerním závodě v Bruselu.

Na náměstí Mont des Arts se konal další díl už třetí řady světové ligy DCL V rámci této série se závodí v unikátních lokacích jako je Champs-Élysées v Paříži, Velká čínská zeď, olympijský areál v Mnichově, býčí aréna v Madridu či solný důl Salina Turda.

V rámci ligy bojují národní týmy z celého světa. Za každý úspěšný závod získávají body, které se sčítají v rámci celkového žebříčku. Tomu nyní s 1620 body vládne české kvarteto Jakub Toman, Lukáš Lendvorský, David Svoboda a Jan Votava. Češi svádějí tvrdý boj s týmy v Velké Británie a USA, o držiteli titulu se rozhodne druhý říjnový víkend ve švýcarském Curychu.

První závody dronů se začaly objevovat na konci roku 2014, postupně se na nejvyšší úrovni vyvinuly v nový profesionální sport. Piloti řídí pomocí dálkového ovládání malou kvadrokoptéru o hmotnosti kolem půl kilogramu, která pomocí kamery a videovysílače přenáší obraz do videobrýlí, které má pilot na hlavě. I když to tak na první pohled nevypadá, jedná se o adrenalinový sport, který vyžaduje výbornou koncentraci, koordinaci rukou a očí a dobrý odhad situace.

Závody dronů v Bruselu. Čeští piloti dronu v Bruselu v akci. | Foto: Rotorama
reklama