reklama

Světový pohár ve skikrosu v Harrachově zhatilo počasí

Tomáš Kraus přišel o šanci potvrdit v Harrachově svou dobrou aktuální formu. Tomáš Kraus přišel o šanci potvrdit v Harrachově svou dobrou aktuální formu. autor: Reuters
Závod Světového poháru ve skikrosu v Harrachově byl kvůli neustálému sněžení a nedělní špatné viditelnosti zrušen. Po ranní prohlídce trati o tom rozhodla jury.

Harrachov - Závod Světového poháru ve skikrosu v Harrachově byl kvůli neustálému sněžení a nedělní špatné viditelnosti zrušen. Po ranní prohlídce trati o tom rozhodla jury.

"Organizační a realizační tým po celou dobu příprav nepřetržitě bojoval s nepřízní počasí. I přes obrovské úsilí všech byla příroda silnější a rozhodla," uvedl šéf organizačního výboru Vít Rosenbaum.

Pořadatele v krkonošském středisku trápily během celého týdne přívaly sněhu, kterého napadlo více než 60 cm.

Kraus přišel o závod v dobré formě

Další nový sníh a silný vítr znemožnily připravit trať na sobotní kvalifikaci, kterou měli závodníci po změně programu absolvovat dnes dopoledne. Od 14 hodin měla následovat finálová část.

Světový pohár ve skikrosu se v České republice měl jet po sedmi letech. O šanci představit se domácím fanouškům přišel kvůli počasí bývalý dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz Světového poháru Tomáš Kraus, který chtěl navázat na nedávné prvenství z německého Grasgehrenu.

reklama