reklama

Světový turnaj v plážovém volejbale letos v Ostravě nebude

plážový volejbal, Světový okruh 2019, Ostrava, Michal Bryl z Polska plážový volejbal, Světový okruh 2019, Ostrava, Michal Bryl z Polska autor: Dalibor Sosna
Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbale letos v Ostravě nebude. Zástupci Českého volejbalového svazu a pořadatelské společnosti Raul se kvůli koronaviru rozhodli čtyřhvězdičkový podnik odložit na příští rok. Původně se měl uskutečnit od 20. do 24. května.

Rozhodnutí přišlo po dohodě s Mezinárodní volejbalovou federací (FIVB). "Byli jsme připraveni uspořádat turnaj letos v září, stále ale nemáme jistotu, že takto náročnou akci pro desítky tisíc fanoušků bude možné uskutečnit. Rozhodli jsme se proto pro zrušení turnaje a jeho posunutí na příští rok," uvedl předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta v tiskové zprávě. V létě by měly být v Česku povoleny akce do 1000 osob, další vývoj uvolňování omezení je ale nejasný.

Čtvrt milionu na hlavu. Velká pomoc, říká o příspěvku od ATP Šátral Čtvrt milionu na hlavu. Velká pomoc, říká o příspěvku od ATP Šátral Čtěte zde

"O přesném termínu se už s federací bavíme i v návaznosti na odložené olympijské hry v Tokiu," dodal Pakosta.

V létě by měly být v Česku povoleny akce do 1000 osob, další vývoj uvolňování omezení je ale nejasný. Epidemiologové se opakovaně nechali slyšet, že povolení akcí pro desítky tisíc lidí není reálné v nejbližších měsících a nemá konkrétní termín. Navíc by vzhledem k omezenému cestování mohla mít řada světových párů v září problém se do Česka dostat.

Loni skončila v Dolních Vítkovicích druhá domácí dvojice Ondřej Perušič, David Schweiner, která tak zaznamenala největší úspěch v kariéře. První ročník ostravského turnaje předloni ovládly Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou.

Kvůli zrušení turnaje pro aktuální sezonu hrozí pořadatelům velké finanční ztráty. "Turnaj byl ve fázi intenzivních příprav, se kterými byly spojeny vysoké náklady. Jejich úhradu aktuálně řešíme s našimi partnery. I díky jejich podpoře umožníme našim skvělým fanouškům převést lístky na následující ročník, kdy do Ostravy opět přijede světová špička tohoto krásného sportu," uvedl zástupce pořádající agentury Raul Marek Tesař.

reklama