Po prohře s Rakouskem přili i o teoretickou šanci
Pozemní hokej - ilustrační foto.
Pozemní hokej - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Kakamigahara - Čeští pozemní hokejisté si na olympijských hrách v Londýně nezahrají.

Naději na premiérovou účast v historii jim sebrala prohra 1:2 s Rakouskem na kvalifikačním turnaji v japonské Kakamigahaře.

Oba soupeři prohráli své předchozí dva zápasy a pouze dnešní výhra jim mohla udržet teoretickou šanci na postup. Rakušany poslal do vedení trefou z trestného rohu Michael Körper, o vyrovnání se postaral Ondřej Vudmaska. Ještě do přestávky ale přidal Körper z penalty druhou branku.

Pozemkáři o Londýn bojovat budou. I díky sexy kalendáři

Ve druhém poločase výběr trenéra Michala Tomse skórovat nedokázal a navázal na předchozí porážky s Japonskem (0:6) a Jihoafrickou republikou (2:6). V nekompletní tabulce je předposlední, na první dvě příčky, které zaručují účast ve finále o jedno místo v Londýně, ztrácí šest bodů.

Ve středu české pozemkáře čeká dosud neporažená Čína a v pátek uzavřou kvalifikaci s Brazílií.

Češi hráli v Japonsku o první účast na olympiádě v historii. Na hrách v Moskvě v roce 1980, které však některé státy bojkotovaly, startovaly pouze československé pozemkářky a získaly stříbrné medaile.

Olympijský kvalifikační turnaj v pozemním hokeji mužů v Kakamigahaře (Japonsko):

Rakousko - ČR 2:1 (2:1)

1. JAR 2 2 0 0 17:3 6
2. Japonsko 2 2 0 0 10:1 6
3. Čína 2 2 0 0 9:0 6
4. Rakousko 3 1 0 2 3:6 3
5. ČR 3 0 0 3 3:14 0
6. Brazílie 2 0 0 2 1:19 0