30. 4. 2012 9:54
Čeští pozemní hokejisté si na olympijských hrách v Londýně nezahrají.
Pozemní hokejistky České reprezentace nafotily kalendář se svými akty, aby z jeho výtěžku pomohly zaplatit kolegům z mužské reprezentace cestu na olympijskou kvalifikaci. | Foto: Aktuálně.cz

Kakamigahara - Čeští pozemní hokejisté si na olympijských hrách v Londýně nezahrají.

Naději na premiérovou účast v historii jim sebrala prohra 1:2 s Rakouskem na kvalifikačním turnaji v japonské Kakamigahaře.

Oba soupeři prohráli své předchozí dva zápasy a pouze dnešní výhra jim mohla udržet teoretickou šanci na postup. Rakušany poslal do vedení trefou z trestného rohu Michael Körper, o vyrovnání se postaral Ondřej Vudmaska. Ještě do přestávky ale přidal Körper z penalty druhou branku.

Pozemkáři o Londýn bojovat budou. I díky sexy kalendáři

Ve druhém poločase výběr trenéra Michala Tomse skórovat nedokázal a navázal na předchozí porážky s Japonskem (0:6) a Jihoafrickou republikou (2:6). V nekompletní tabulce je předposlední, na první dvě příčky, které zaručují účast ve finále o jedno místo v Londýně, ztrácí šest bodů.

Ve středu české pozemkáře čeká dosud neporažená Čína a v pátek uzavřou kvalifikaci s Brazílií.