Švýcarští lyžaři vyhráli závod družstev i na Světovém poháru

15. 3. 2019 13:36
Švýcarští lyžaři potvrdili roli favorita závodu družstev a po olympijských hrách a zlatu na mistrovství světa vyhráli i Světový pohár v Andoře. Ve finále proti nečekanému vyzyvateli Norsku rozhodl o jejich triumfu při remíze 2:2 až rozdíl v součtu dvou nejlepších časů.
Ramon Zenhäusern ve finále SP 2019
Ramon Zenhäusern ve finále SP 2019 | Foto: Reuters

Členy zlatého družstva byli dnes stejně jako na hrách v Pchjongčchangu a na únorovém MS v Aare Wendy Holdenerová, Daniel Yule a Ramon Zenhäusern. V Soldeu s nimi vyhrála Aline Daniothová.

Dramatické finále rozhodli Holdenerová a Yule. Špičková slalomářka a úřadující mistryně světa v kombinaci za stavu 0:2 nejprve porazila Minu Holtmannovou a Yule v rozhodující jízdě překonal chybujícího Sebastiana Fosse-Solevaaga. Nor navíc ztratil hůlku.

Bronz získali Němci, spolufavorizované Rakousko vypadlo už ve čtvrtfinále s Kanadou po debaklu 0:4. Na startu bylo devět družstev, čeští lyžaři se neúčastnili.