Párová čtyřka bere na Světovém poháru v Lucernu bronz, Synek pojede finále v neděli

Aktualizováno 8. 7. 2017 17:58
Párová čtyřka lehkých vah ve složení Jiří Kopáč, Milan Viktora, Jan Vetešník a Jan Hájek skončila v Lucernu na třetím místě v závodě Světového poháru. Skifař Ondřej Synek a dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek a Miroslav Vraštil pojedou finále v neděli.
Ondřej Synek na mistrovství Evropy v Račicích
Ondřej Synek na mistrovství Evropy v Račicích | Foto: Tomáš Liška

Lucern (Švýcarsko) - Párová čtyřka lehkých vah Jiří Kopáč, Milan Viktora, Jan Vetešník a Jan Hájek obsadila na Světovém poháru v Lucernu třetí místo. Ve finále čeští veslaři nestačili jen na posádky Itálie a Francie.

Skifař Ondřej Synek a dvojskif lehkých vah Jiří Šimánek, Miroslav Vraštil se probojovali do nedělních finále. Ostatní české posádky dnes v semifinálových závodech neuspěly. Párová čtyřka lehkých vah postoupila do finále A rovnou z páteční rozjížďky a třetím místem zopakovala výsledek z květnového mistrovství Evropy v Račicích.

Synek, který úvodní dva závody Světového poháru vynechal, skončil v druhé semifinálové jízdě na druhém místě za Novozélanďanem Robertem Mansonem. Čtyřnásobný mistr světa na něj ztratil téměř sedm sekund. Nepostoupil jeden ze Synkových velkých rivalů Chorvat Damir Martin, stříbrný olympijský medailista dojel s velkým odstupem poslední.

I Šimánek s Vraštilem skončili ve své jízdě druzí. Semifinále se naopak nepovedlo ženskému dvojskifu Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová. Mistryně Evropy z Račic byly v první semifinálové jízdě poslední, šesté, od postupu do finále A je dělilo bezmála 16 sekund.

Na bronzové medaile z předchozích závodů SP v Bělehradě a Poznani nenavážou Lukáš Helešic a Jakub Podrazil na dvojce bez kormidelníka. V druhém semifinále skončili pátí zhruba dvanáct sekund za postupem.