Synek nedal soupeřům ani špetku naděje a suverénním způsobem získal v Račicích zlato

Aktualizováno 28. 5. 2017 15:33
Ondřej Synek zvítězil na kanálu v Račicích způsobem start-cíl a získal coby skifař čtvrtou zlatou medaili z mistrovství Evropy. Jeho největší konkurent Damir Martin z Chorvatska skončil druhý, bronzovou příčku bral Bělorus Stanislau Ščarbačenja.
Ondřej Synek získal coby skifař čtvrté zlato z mistrovství Evropy.
Ondřej Synek získal coby skifař čtvrté zlato z mistrovství Evropy. | Foto: Tomáš Liška

Račice - Ondřej Synek zvítězil v závodě skifařů na mistrovství Evropy v Račicích a získal pro českou reprezentaci druhou zlatou medaili na domácím šampionátu. Způsobem start-cíl porazil druhého Chorvata Damira Martina a třetího Bělorusa Stanislaua Ščarbačenju.

"I když jsem celou dobu říkal, že ze startu doma nejsem nervózní, tak dnes jsem byl docela vynervovaný. Přece jen lidí je tady spoustu a všichni říkali, že Synek pojede o zlato. Trochu jsem tomu podlehl, ale naštěstí to dobře dopadlo a vyhrál jsem," řekl Synek.

Čtyřiatřicetiletý český reprezentant navázal na triumfy z let 2010, 2013 a 2014. K tomu má čtyřnásobný světový šampion a trojnásobný olympijský medailista jeden evropský titul také s osmiveslicí, který získal před deseti lety.

"Ve vítězství jsem věřil od začátku. Říkal jsem si, že první kilák pojedu rychle, abych zkusil všem ujet. Věděl jsem, že kluci v sobotu závodili naplno, protože měli těžké semifinále. Chtěl jsem je zlomit hned na začátku, což se povedlo," pochvaloval si svěřenec Milana Dolečka staršího. Z výhry měl radost i proto, že jej na medailové plato poprvé doprovodily děti.