reklama

Synek se po odpočinku zapojil zpět do tréninku, musí shodit 12 kilo

Ondřej Synek Ondřej Synek autor: ČTK
Skifař Ondřej Synek zahájil přípravu na novou sezonu. Musí přitom bojovat s výraznou nadváhou.

Praha – Více než dva měsíce dlouhá přestávka po minulé sezoně skončila, skifař Ondřej Synek zahájil přípravu na další rok. Čtyřnásobného mistra světa, který má ve své sbírce i tři medaile z olympijských her včetně bronzu z letošního Ria, čeká jeden z vrcholů hned na začátku sezony. V květnu se totiž v Račicích uskuteční mistrovství Evropy.

"Vletěl jsem do tréninku rovnýma nohama. Tělo bolí hodně a ruce mám pěkně vytahaný... Od olympiády jsem přibral dvanáct kilo, měl jsem je nahoře už asi za šest týdnů. Je to znát, ale zas se cítím jako chlap. Vím, že to dám rychle dolů," uvedl Synek na svém webu.

Synek pod tankem, Dostál se samopalem. Tak se tužili olympionici Dukly na cvičišti Synek pod tankem, Dostál se samopalem. Tak se tužili olympionici Dukly na cvičišti Prohlédněte zde

V minulosti sice uvažoval, že po olympiádě v Brazílii ukončí aktivní kariéru, nakonec se však rozhodl veslovat ještě další čtyři roky. Nic na tom nezměnily ani velké problémy se zády, které musel letos řešit.

"Docela to přestalo. Fyzioterapeut Pavel Kolář mi udělal CT páteře. Říkal, že ideální to není, ale díky pravidelnému cvičení se to dá nějak stabilizovat tak, abych nějaký pátek ještě vydržel," uvedl čtyřiatřicetiletý skifař, jenž má z veslování výrazně přetíženou levou část těla. "Musím se to snažit nějak vybalancovat," řekl Synek.

V letní přestávce se vedle odpočinku a řadě společenských povinností začal věnovat i podnikání. Domluvil se na spolupráci s norským veslařem Olafem Tuftem a začal v Česku prodávat jeho sportovní oblečení.

"Manželce skončila mateřská a přemýšleli jsme, co by mohla dělat. Tohle byla jedna z variant. Chystali jsme to docela dlouho a asi po tři čtvrtě roce jsme se rozhodli, že spustíme e-shop. Je to prádlo z bambusu vyrobené přírodní cestou bez chemie," uvedl Synek, který s dvojnásobným olympijským vítězem v minulosti v Norsku i trénoval.

reklama