reklama

Veslařské mistrovství Evropy je po 56 letech v Česku. Jsem trochu nervózní, přiznává Synek

Ondřej Synek s olympijskou medailí Ondřej Synek s olympijskou medailí autor: ČTK
Největší českou medailovou nadějí na mistrovství Evropy ve veslování, které se koná koncem týdne v Račicích, je skifař Ondřej Synek. Z šampionátů Starého kontinentu v letech 2007, 2010, 2013 a 2014 si přivezl zlaté medaile a mezi největší favority patří i letos. "Jsem v pohodě, ale musím dávat velký pozor, abych neudělal nějakou hloupou chybu,“ usmíval se v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Jste spokojen se závěrečnou přípravou?

Jestli byla kvalitní, prozradí až závody. Hodně napoví už rozjížďka a nejvíc pak semifinále. Doufám, že jsem v přípravě nic nepodcenil, všechny tréninky jsem absolvoval podle stanoveného plánu. Myslím si, že forma by mohla být dobrá. Těžko mohu říci něco konkrétního, protože mám letos za sebou jen domácí kontrolní závody.

Poslední týdny jste strávil v Račicích, nebo někde jinde?

Původně se počítalo se soustředěním na Slapech, ale z toho z různých důvodů sešlo. A tak poslední tři týdny jsme strávili v Račicích a musím dodat, že k všeobecné spokojenosti, na nic si nemohu stěžovat. Máme báječné ubytování kousek od kanálu a na dobré úrovni je i stravování.

Došlo v areálu před šampionátem k nějakým změnám:

Změn je doslova spousta, včetně nové tribuny a reklamních panelů podél trati. . Celý areál je opravdu moc hezký a věřím, že to ocení i zahraniční účastníci. A nebude jich málo. Vždyť do jednotlivých soutěží je přihlášeno přes 200 posádek z 34 zemí.

Čeští veslaři mají ze Světového poháru v Bělehradě tři medaile Čeští veslaři mají ze Světového poháru v Bělehradě tři medaile Čtěte zde

Koho považujete za své největší soupeře?

Především je to Chorvat Martin, který mě porazil na olympiádě v Riu. Na nečekané prvenství v prvním letošním závodě Světového poháru v Bělehradě bude určitě chtít navázat Švýcar Stahlberg. Mezi kandidáty na přední umístění patří také skifaři z Nizozemska a Srbska. A kdo, ví, třeba ještě někdo překvapí. Na startu by mělo být 23 závodníků ze stejného počtu zemí. Snad se s nimi statečně poperu.

Čím je pro vás mistrovství Evropy, které bylo vždy ve velkém stínu světového šampionátu?

Letošní mistrovství je pro všechny české veslaře svátkem. Vždyť naposledy jsme byli jeho pořadateli v roce 1961, tedy před 56 lety. Věřím, že nás přijde povzbudit hodně fanoušků a pomohou nám k pěkným výsledkům. Jsem sice trochu nervózní, ale to je snad dobře, bez toho nejde závodit. Snad mě nic nesváže a ze svého vystoupení budu mít dobrý pocit.

A jaký máte program po Račicích?

Za tři týdny se zúčastním závodu Světového poháru v Poznani a za další tři týdny v Lucernu. Vrcholem letošní sezony je pak koncem září mistrovství světa na Floridě.

reklama