reklama

Tak skvělý vstup do sezony nepamatuji, říká Strachová

Šárka Strachová při slalomu v Aare Šárka Strachová při slalomu v Aare autor: Reuters
V průběžném pořadí Světového poháru Strachové po třech závodech z jedenácti patří čtvrtá příčka.

Praha - Slalomářka Šárka Strachová má ve své medailové sbírce bronz z olympiády v roce 2010, čtyři cenné kovy ze světových šampionátů a také do letošní sezony vstoupila velice dobře. V průběžném pořadí Světového poháru jí po třech závodech z jedenácti patří čtvrtá příčka.

"Teprve čtyři lednové závody ale napoví, zda mám stále reálnou šanci na přední umístění,“ netajila v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

S účtem po první třetině letošní sezony jste spokojena?

Bez nadsázky mohu říci, že tak vydařený vstup do sezony nepamatuji. Se čtvrtým a třetím místem ve dvou závodech v americkém Aspenu jsem byla velice spokojena a ani sedmá příčka ve švédském Aare není špatná. Myslela jsem sice na lepší pozici, ale hned několik chyb mě srazilo do druhé poloviny první desítky. Vím však o nich a pokusím se je před dalším závodem odstranit.

Jak velká je ve slalomu letošní konkurence?

Některé závodnice sice už svoji kariéru uzavřely, ale objevila se řada mladých slalomářek, které se chtějí prosadit. Jako třeba já před deseti lety (smích). Teď už je potřeba využívat získané zkušenosti a snažit se i díky stále se lepšícím lyžím jezdit ještě rychleji. Startovní pole je vyrovnané, což je divácky zajímavé. Na malý křišťálový globus může myslet šest až osm lyžařek.

Takže i vaše myšlenky míří k této cenné trofeji? V roce 2009 jste na druhém místě měla k němu velice blízko...

Neřekla bych, že moje myšlenky míří k této trofeji, je pro mě jen třešničkou na slaďoučkém dortu po mimořádně vydařené sezoně. Je pravda, že je to můj sen, ale nechávám jeho případnému uskutečnění volný průběh. Mým cílem je v každém závodě předvádět kvalitní jízdy s co možná nejmenším počtem chyb.

Když se vrátíme ke konkurenci, tak po zranění kolena bude mít delší dobu zdravotní přestávku výborná Američanka Shiffrinová. Je příjemné, že jedna z velkých favoritek odpadla?

Spíš mě to mrzí, protože zranění nikomu nepřeji, ani své největší soupeřce. Snad se uzdraví a aspoň v závěru sezony s ní budu ještě moci změřit své síly.

Jak a kde budete trávit Vánoce?

Doma v klidu a při odpočinku. Moc si je  však užívat nemohu, protože hned začátkem příštího týdne je v rakouském Lienzu další závod Světového poháru, kterého se samozřejmě zúčastním.

A váš další program?

V lednu je doslova nabitý. Čekají mě čtyři závody, které budou pro postavení v průběžném pořadí Světového poháru velice důležité. Je proto nutné na tyto čtyři závody vyladit formu, na což už moc času není.

reklama