Talentovaný sdruženář Portyk opět bodoval

21. 12. 2013 15:35
Sdruženář Tomáš Portyk získal v závodu Světového poháru v Schonachu bod za 30. místo.
Tomáš Portyk
Tomáš Portyk | Foto: ČTK

Schonach - Sdruženář Tomáš Portyk získal v závodu Světového poháru v Schonachu bod za 30. místo. Po skoku patřila sedmnáctiletému českému reprezentantovi 16. příčka, ale v běhu na 10 kilometrů si tradičně pohoršil. Bodovat se mu povedlo počtvrté za sebou. Poprvé v sezoně zvítězil Nor Magnus Moan. Celkově to bylo jeho 22. individuální prvenství v seriálu, v této sezoně se však na stupně vítězů dostal poprvé.

V závěru běžeckého závodu se Moan utrhl z pětičlenné vedoucí skupiny a vyhrál o čtyři sekundy před krajanem Haavardem Klemetsenem, který byl nejlepší ve skokanské části. Třetí místo vybojoval Japonec Akito Watabe a překazil trojnásobný norský úspěch, neboť o čtyři desetiny předstihl Jana Schmida.

Pátý byl Němec Eric Frenzel, vítěz tří letošních závodů, který dál jasně vede Světový pohár.

Čtyřicátý skončil Aleš Vodseďálek, další čeští reprezentanti Miroslav Dvořák a Tomáš Slavík se mezi 50 závodníků z pátečního provizorního kola nekvalifikovali.

Závod SP v severské kombinaci v Schonachu (Německo):

1. Moan 24:58,5, 2. Klemetsen (oba Nor.) -4,3, 3. A. Watabe (Jap.) -5,1, 4. Schmid (Nor.) -5,5, 5. Frenzel (Něm.) -5,8, 6. Gruber (Rak.) -18,3, ...30. Portyk -1:55,9, 40. Vodseďálek (oba ČR) -2:48,4.

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 17 závodů): 1. Frenzel 371, 2. A. Watabe 281, 3. Kokslien (Nor.) 238, 4. Klemetsen 232, 5. Lamy Chappuis (Fr.) 212, 6. Krog (Nor.) 190, ...19. Dvořák (ČR) 64, 31. Portyk 30, 47. Churavý (ČR) 5.