reklama

Tenisový svět žasne. Veterán Štěpánek mučí Murrayho, ve hře jsou i provokace

Radek Štěpánek v duelu s Andym Murraym. Radek Štěpánek v duelu s Andym Murraym. autor: Reuters
Radek Štěpánek bude strhující duel se světovou dvojku Andym Murraym dohrávat dnes po poledni.

Paříž - Fantastické příběhy přinesl hned druhý den grandslamového Roland Garros. A v hlavních rolích byli čeští tenisté. Lukáš Rosol i Radek Štěpánek na pařížské antuce hned v prvním kole donutili k nečekaně dlouhému a extrémně náročnému boji dva ze čtyř největších favoritů turnaje.

Rosol svou dechberoucí pětisetovou bitvu s obhájcem titulu Stanem Wawrinkou nakonec prohrál, Štěpánek bude strhující duel se světovou dvojku Andym Murraym dohrávat dnes po poledni. I tady to vypadá na pět setů. Dohrávku zápasu Štěpánek vs. Murray sledujte v online reportáži.

Tenisový svět je na nohou. A právem žasne. Štěpánek, momentálně až 127. hráč světového žebříčku, se do turnaje musel probít přes kvalifikaci. Zvládl to a vydobyl si právo vyzvat britského šampiona. Nejstarší tenista celého startovního pole pak v pondělí na centrálním kurtu Phillipa Chatriera předvedl neuvěřitelnou podívanou.

Nejkrásnější výměna zápasu:

Pokud snad tenhle zápas před zahájením někoho nezajímal, po dvou úvodních sadách na něj přepnuli snad všichni tenisoví fanoušci světa. Aby také ne. Obě první dějství získal český veterán shodným poměrem 6:3 a dostal superhvězdu na pokraj šokujícího vyřazení.

Hned čtyřikrát sebral favoritovi podání a jeho výkon snesl označení jako dokonalý či dominantní. Štěpánek doslova mučil stále nervóznějšího Murrayho svou typickou pestrou hrou, přestože měl potíže s kontaktními čočkami.

Třetí set trval jen osmnáct minut

Po dvou setech se ale postupně zešeřilo a český hrdina začal mít problémy se zrakem. Navíc začal působit unaveně a třetí sada trvala pouhých osmnáct minut, Murray ji získal poměrem 6:0.

Čech pak začal vehementně usilovat o přerušení zápasu, bylo už po půl deváté večer, umpirový sudí byl ovšem proti. Rozehrála se tedy také čtvrtá sada, která byla definitivně odložena na úterý až za stavu 2:4 v neprospěch karvinského rodáka.

Po třetím setu to mezi Štěpánkem a Murraym pořádně vřelo. Brit měl pocit, že čelí provokacím známého tenisového showmana. Český hráč totiž poté, co neuspěl ve snaze o přerušení zápasu, odešel po "kanáru" do útrob stadionu a zůstal tam déle, než bývá standardní.

Radek Štěpánek odchází na toaletu:

Murray, který halekal své typické podrážděné nadávky pravidelně v průběhu prvních dvou setů, to samozřejmě nenechal bez povšimnutí. 

„Pohlídejte si, za jak dlouho se vrátí zpět. Odhadoval bych to minimálně na deset minut. Bude hodně věcí, které udělá, jen aby zdržoval hru. Je tak předvídatelný,“ říkal skotský tenista rozhodčímu. A měl pravdu. Štěpánka, který se vracel volným krokem, "odměnilo" publikum pískotem. 

Čech ale dobře věděl, co dělá. Síly rychle ubývaly a v úterní dohrávce se jeho šance na dotažení obrovského úspěchu a prvotřídního překvapení samozřejmě zvyšují.

"Světová dvojka musí dohrávku odstartovat o poznání lépe. Protože po odpočinku a s vědomím, že nemá co ztratit, bude Čech stále velice vážnou hrozbou," nechal se slyšet renomovaný tenisový korespondent BBC Russell Fuller.


reklama