Wawrinka připravil Murrayho o semifinále, Nadal na Turnaji mistrů vyzve Djokoviče

Aktualizováno 20. 11. 2015 23:22
Rafael Nadal prošel skupinou na tenisovém Turnaji mistrů v Londýně bez porážky. Po Stanu Wawrinkovi a Andym Murraym porazil i španělského krajana Davida Ferrera, V žpase Švýcara a Brita se z postupu do semifinále radoval Wawrinka.
Rafael Nadal na Turnaji mistrů.
Rafael Nadal na Turnaji mistrů. | Foto: Reuters

Londýn - Švýcarský tenista Stan Wawrinka je posledním semifinalistou Turnaje mistrů. Domácího Andyho Murrayho porazil v Londýně 7:6, 6:4 a čeká ho po roce opět semifinálová bitva s krajanem Rogerem Federerem, který je s šesti tituly rekordmanem prestižní závěrečné akce sezony ATP Tour.

Druhou dvojici tvoří světová jednička Srb Novak Djokovič a Španěl Rafael Nadal, který prošel skupinou bez porážky stejně jako Federer. Nadal po Wawrinkovi a Murraym porazil i španělského krajana Davida Ferrera, nad nímž po třísetové bitvě vyhrál 6:7, 6:3 a 6:4.

Murray se nyní může soustředit na finále Davisova poháru, kvůli němuž musel kombinovat přípravu na Turnaj mistrů, hraný na tvrdém povrchu, i s antukou. Britský tým povede za trofejí o příštím víkendu v Belgii.

Španělský duel Nadal - Ferrer, plný dlouhých výměn od základní čáry, trval přes dvě a půl hodiny a začal lépe pro Ferrera. Zatímco v prvním setu ztratil Nadal třikrát servis, v dalších dvou už si podání pohlídal a naopak mu stačil vždy jeden brejk, aby udržel ve skupině neporazitelnost.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 7 mil. dolarů):

Dvouhra:

Skupina Ilieho Nastaseho:

Wawrinka (4-Švýc.) - A. Murray (2-Brit.) 7:6 (7:4), 6:4, Nadal (5-Šp.) - Ferrer (7-Šp.) 6:7 (2:7), 6:3, 6:4.

Čtyřhra:

Skupina Fleminga a McEnroea:

Rojer, Tecau (2-Niz./Rum.) - Herbert, Mahut (6-Fr.) 6:4, 7:5, Dodig, Melo (3-Chorv./Braz.) - Matkowski, Zimonjič (7-Pol./Srb.) 3:6, 7:5, 10:6.