Tenista Hernych nezvládl drama. Do finále jde Ančič

7. 2. 2009 22:17
Ančič - Hernych 6:7, 6:3, 7:6
Jan Hernych
Jan Hernych | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Záhřeb - Český tenista Jan Hernych nenapodobí lednový úspěch Radka Štěpánka. Jeho cestu turnajem v chorvatském Záhřebu zastavila v sobotním semifinále až domácí naděje jménem Mario Ančič.

Devětadvacetilet ýČech letos na okruhu ATP nevyhrál jediný zápas, tedy do té doby, než se představil na halovém podniku v Záhřebu.

Tam nejdříve zdolal domácího Mektiče, poté si poradil se čtvrtým nasazeným Mathieum z Francie a v pátek mu čtvrtfinále vzdal německý mladík Zverev. Nyní měl před sebou Hernych asi nejtěžšího soupeře.

Čtěte dále: Tenis má další skandál. Prohrál favorit, hrozí se smrtí

Ančič, nyni 36. hráč světa, se stále snaží o návrat mezi špičku, odkud kvůli mononukleóze vypadl na začátku roku 2007

Na domácím turnaji v Záhřebu si vedl vcelku suverénně, s výjimkou prvního kola se na postup nenadřel. Ale v semifinále se měl co ohánět a snad právě atmosféra rozhodla o tom, kdo bude v neděli bojovat o titul.

Favorizovaný Chorvat prohrál první sadu 6:7. Hernych ale na úspěch v tiebreaku nenavázal a druhý set zase prohrál on 3:6.

Čtěte více: Hernych bude bojovat o finále. Pomohla mu skreč

Vítěze muselo určit třetí dějství, v němž oba tenisté dvakrát ztratili svůj servis. Podání bylo oporou Ančiče, přesto to byl český tenista, který měl za stavu 5:4 blíže k výhře. Nakonec se skončilo ve zkrácené hře.

Hernych za stavu 6:5 podával na vítězství, jenže chyboval a výhodu ztratil. Nakonec se z výhry po více než tříhodinové bitvě radoval Marion Ančič, když jen samotný tiebreak třetí sady trval více než dvacet minut.