Berdych udolal Mónaka. Čeští tenisté tak vyrovnali na 1:1

14. 9. 2012 23:15
Tomáš Berdych sice desetkrát přišel o svůj servis, přesto Juana Mónaka udolal
Tomáš Berdych sice desetkrát přišel o svůj servis, přesto Juana Mónaka udolal | Foto: Reuters

Buenos Aires - Stav semifinále Davisova poháru mezi Argentinou a Českem je po pátečních dvouhrách vyrovnaný 1:1.

Nejprve Juan Martín del Potro splnil v úvodní dvouhře roli argentinské jedničky, když za dvě hodiny a 41 minut porazil Radka Štěpánka 6:4, 6:4 a 6:2.

Ve druhé dvouhře plné brejků však Tomáš Tomáš Berdych po více než čtyřhodinové bitvě udolal v pěti setech Juana Mónaka.

Berdych: Necítil jsem se dobře

Česká jednička sice prohrávala za stavu 1:2 na sety ve čtvrtém sadě 2:4, nakonec však dovedla zápas do vítězného konce.

A to přesto, že mu Mónaco hned desetkrát vzal servis. Berdych totiž brejkl svého soupeře jedenáctkrát.

Nad svým soupeřem tak vyhrál pod dohledem argentinské fotbalové legendy Diega Maradony i v sedmém vzájemném zápase.

"Necítil jsem se dobře uprostřed zápasu a mohl jsem jenom věřit sám sobě, že to dokážu ještě otočit, a povedlo se mi to," řekl Berdych po utkání v televizním rozhovoru.

"Jsme v pozici, kterou jsme chtěli, a v sobotu se s Radkem pokusíme získat další bod," dodal.

Del Potro: Hrál jsem pro fanoušky

Třiadvacetiletý Del Potro sice po US Open laboroval ze zraněným levým zápěstím, na jeho hře to však vůbec nebylo znát.

"Popravdě, nebylo jednoduché hrát. Museli jste vidět, jak jsem se trápil, ale dal jsem do toho pro fanoušky všechno. A všem děkuji za podporu. Pořád hrajeme s nějakou bolestí," uvedl Del Potro pro daviscupový web.

O deset let starší Štěpánek sice držel v první sadě krok do stavu 4:4, pak ale o podání přišel a Del Potro brejk na zisk setu s přehledem potvrdil.

Ve druhé sadě se sice čtyřicátý hráč žebříčku ATP Štěpánek dostal po brejku do vedení 3:1, pak ale ztratil dva své servisy a Del Potro otočil stav na 3:5.

Stejně jako v prvním setu pak světová osmička za stavu 5:4 dopodávala sadu do vítězného konce.

Štěpánek: Nevyužil jsem své šance

Ve třetím setu už Štěpánek tahal za kratší konec hned od jeho úvodu a po dvou ztracených servisech Del Potrovi podlehl 2:6.

Štěpánek doplatil na špatnou úspěšnost využití brejkbolů. Z osmi jich proměnil jen jeden, zatímco Del Potro využil pět ze sedmi možností na zisk brejku.

"První dva sety jsem se cítil výborně a myslím, že jsem byl lepší, ale nedokázal jsem využít své šance," řekl Štěpánek na daviscupovém webu.

"Navíc jsem měl smůlu třeba při odskoku nebo když rozhodčí neodpískal dotek sítě při podání, po kterém jsem přišel o brejkbol. Ve třetím setu byl Delpo pánem na kurtu," dodal.