reklama

Tenistky prozrazují skoro vše. O psech i ničení raket

Na tenisovém turnaji Prague Open jsou nejrůznější diváci Na tenisovém turnaji Prague Open jsou nejrůznější diváci autor: Ludvík Hradilek
Tenistky o sobě na blogu prozradí hodně věcí

Praha - Píší, kam chodí na večeři, kdo je doprovází, co dělají před i po utkání. Už třetím rokem o sobě tenistky prozrazují na blogu internetové stránky WTA Tour různá tajemství.

Letos poprvé letí do světa díky ukrajinským sestrám Bondarenkovým také zajímavosti z pražského turnaje ECM Prague Open.

"Musely jsme k veterináři, protože můj pejsek trochu kašlal. Doktor jí (Princezně) dal injekci a už je na tom lépe," psala v úterý Kateryna Bondarenková, která předtím v prvním kole na Štvanici porazila svoji sestru Aljonu.

"Nesnáším tyhle zápasy, pokud nejsou ve finále."

Čtěte dále: Vaidišová po pražském krachu: Žebříček, to je realita

Tenistky na internetu odhalí, co ráno před zápasem snídají, jak se na své duely připravují, jak odpočívají. "Nám se tady skvěle kouká na televizi, protože tu mají všechny ruské kanály!" potěšilo Katerynu Bondarenkovou.

Obě sestry se po příjezdu do české metropole prošly po pražském Starém Městě a byly okouzleny krásami historických domů.

O tom, co tenistky v Praze dělají, se internetoví čtenáři prvně dozvědí rovněž ve videoblogu na stránkách českého Protenisu. Petra Kvitová je v něm provede od rána přes zápas až k večeru.

Prague Open 2009. Paní hrají tenis Prague Open 2009. Paní hrají tenis Prohlédněte zde

"K snídani jsem měla nějaké vločky a mám tady i dvě kamarádky," odhalila fedcupová reprezentantka.

Vážně, ale i nevážně

Nebála se ukázat svůj hotelový pokoj. "Je tady nepořádek, ale na tři holky to je normální," smála se letošní vítězka turnaje v Hobartu. Dále na sebe například prozradila, že nemusí moc jíst, knedlíky že sama neumí ("Polévku z pytlíku a čaj byl zvládla," uvedla) a nikdy na kurtu vzteky nerozbila raketu.

Čtěte také: Vaidišová v Praze: Nenadchla, naopak hned vypadla

Na oficiální stránce ženského okruhu WTA zatím z českých tenistek o sobě psaly jen dvě hráčky. Před třemi lety byla jednou z prvních blogujících tenistek Nicole Vaidišová. Tehdy ještě hráčka stoupající k výšinám o sobě psala z amerického Stanfordu.

Délka blogu je závislá na úspěšnosti hráčky v turnaji. Současná česká jednička Iveta Benešová letos v Estorilu vypadla hned v prvním kole a záhy Portugalsko opustila.

Sloupky už psalo již hodně předních hráček, včetně sester Williamsových nebo Srbek Jeleny Jankovičové a Any Ivanovičové.

Vedle seriózních informací se dá v blozích vyčíst mnoho perliček. Například ve videoblogu před 14 dny z českého mistrovství republiky v Ústí nad Orlicí potvrdil Bohdan Ulihrach historku, že si svůj vůz Porsche jel před deseti lety koupit tramvají a peníze si vezl v igelitové tašce. "Nebylo to všechno, ale to je minulé století, teď už bych to neudělal," uvedl bývalý 22. hráč světa.

reklama