reklama

Tenisty v Indian Wells ničí virus. Čechy ale minul

Věra Zvonarevová kvůli střevním potížím nemohla nastoupit k zápasu s Klárou Zakopalovou Věra Zvonarevová kvůli střevním potížím nemohla nastoupit k zápasu s Klárou Zakopalovou autor: Reuters
Nakazilo se už osm tenistů nebo tenistek

Indian Wells - Mezi tenisty na společném turnaji v americkém Indian Wells se šíří střevní virus, kterým se nakazilo už osm hráčů či hráček. Mezi postiženými, jež mají stejné příznaky a většina z nich své zápasy skrečovala, zatím není nikdo z Čechů.

Tamní zdravotnický úřad vydal varování, že virus nezasáhl jen tenisovou arénu, ale celou lokalitu Coachella Valley v Kalifornii. Přenáší se vzduchem, přímým kontaktem a nejde o otravu jídlem, což bylo původní podezření. Projevy trvají 24 až 48 hodin.

Mezi nakaženými je i Ruska Věra Zvonarevová, která dnes v noci vzdala zápas proti Kláře Zakopalové a bez boje ji poslala do osmifinále.

Čtěte také:
Kvitová v Indian Wells vypadla, Štěpánek postupuje dál

"Je mi to líto, ale nejsem schopná nastoupit. Snad se do příštího týdne a turnaje v Miami dám dohromady," uvedla devátá nasazená hráčka a vítězka dvanácti turnajů na okruhu WTA Zvonarevová v prohlášení.

Horečky, zvracení a průjmy postihly i sedm dalších hráčů. Už během týdne to byli Němec Kohlschreiber, Ital Seppi, Slovenka Rybáriková a Američanka Matteková.

V neděli na marodku přibyli se Zvonarevovou také Francouz Monfils, Rakušan Melzer a Američanka Kingová.

"Prožila jsem jednu z nejhorších nocí v životě," popsala Kingová na Twitteru. "Nevolnost, horečka, zvracení a průjem zároveň... Od někoho jsem něco chytla," napsala americká tenistka.

OBRAZEM Tak se vrátila Kvitová. V Indian Wells smetla kamarádku OBRAZEM Tak se vrátila Kvitová. V Indian Wells smetla kamarádku Prohlédněte zde

reklama