reklama

Z běžek na Réunion a pak pro medaili. Škoda toho šťouchu, lituje stříbrná Fišerová

Kanoistka Tereza Fišerová slaví stříbro na ME 2021. Kanoistka Tereza Fišerová slaví stříbro na ME 2021. autor: Jan Homolka / kanoe.cz
Kanoistka Tereza Fišerová se o víkendu v italské Ivreji, stejně jako loni i v roce 2017, stala vicemistryní Evropy ve vodním slalomu. Je to její už pátá medaile z velké akce a o tu další bude bojovat na olympijských hrách v Tokiu. "Trochu mě mrzí, že jsem konečně nedosáhla na zlato, ale jinak si i stříbra samozřejmě velice vážím,“ říká.

Jaké byly z pohledu přípravy na olympijskou sezonu letošní první čtyři měsíce?

Hodně zvláštní, v jiné skladbě, než na jakou jsme zvyklí. Dlouho jsme nevěděli, kam se vydáme a zda se vůbec vydáme na zahraniční soustředění. Nakonec z toho byly čtyři vydařené týdny v Réunionu poblíž afrického Madagaskaru, který je zámořským departmentem Francie. V domácích podmínkách měly hlavní slovo v příznivých sněhových podmínkách především běžky a v programu pochopitelně nechyběla ani posilovna. Cítím se výborně, takže letošní příprava, i když byla neobvyklá, měla punc užitečnosti.

S jakými představami jste jela na mistrovství Evropy?

Podat kvalitní výkon a dosáhnout co nejlepšího výsledku. Věděla jsem, že v Itálii bude daleko větší konkurence, než jaká se sešla loni na podzim v pražské Troji. Až snad na jedinou výjimku si z kanoistek dala v Ivreji dostaveníčko kompletní evropská špička. Protože pak mé první dvě jízdy moc dobré nebyly, tak mohu mluvit o štěstí, že jsem se protlačila do finále. V něm už jsem podala výkon, který mě uspokojil. Až na ten jeden šťouch, který mě připravil o zlato.

Co pro vás další titul vicemistryně Evropy znamená?

Určitě posílil moje sebevědomí. Potvrdila jsem si, že v každém velkém mezinárodním závodě mohu bojovat o některou z medailí.

Jaké byly v Ivreji podmínky a celková atmosféra?

Kanoistka Fišerová má třetí stříbro z ME. Přindiš s Kudějovou ovládli extrémní slalom Kanoistka Fišerová má třetí stříbro z ME. Přindiš s Kudějovou ovládli extrémní slalom Čtěte zde

V ochozech mohlo být nejvýš 300 lidí, což byli především závodníci s rouškami. Byli jsme zklamáni, že závody probíhaly bez diváků, ale zároveň jsme byli rádi, že se šampionát vůbec uskutečnil a mohli se ho zúčastnit nejlepší evropští vodní slalomáři. Ubytováni jsme byli v jakémsi zámku se zahradou, do které jsme mohli chodit za vzduchem (úsměv).

Znáte už svůj program na nejbližší měsíce?

V Trnávce už tento víkend a pražské Troji o týden později nás čekají obvyklé nominační závody a na mezinárodní scéně potom dva Světové poháry. A pak už bude následovat příprava na olympiádu. Mistrovství světa se uskuteční až v září.

Jak těžké bude prosadit se na olympijských hrách?

Bude to velice těžký závod, ale vzhledem k tomu, že z každé země může v jednotlivých disciplínách startovat pouze jeden slalomář, tak bude snazší než třeba mistrovství světa.

Takže vaším přáním bude vydařená cesta k některé z medailí?

Přesně tak! Zároveň však velice dobře vím, že je potřeba mít hned od rána den D. Ve vodním slalomu rozhodují o velkých úspěších neskutečné maličkosti, nicméně jiný cíl než medailový mít nemohu.

2021 ECA Canoe Slalom European Championships Tereza Fišerová na ME 2021 | Foto: Reuters
reklama