Thiem a Stephensová ovládli tenisový turnaj v Acapulcu

28. 2. 2016 8:21
Rakušan Dominic Thiem a Američanka Sloane Stephensová vyhráli tenisový turnaj v Acapulcu. Oba tak slaví svůj letošnídruhý turnajový triumf.
Dominic Thiem.
Dominic Thiem. | Foto: ČTK

Acapulco (Mexiko) - Rakušan Dominic Thiem a Američanka Sloane Stephensová vyhráli tenisový turnaj v Acapulcu. Thiem ve finále porazil Australana Bernarda Tomica 7:6, 4:6, 6:3, Stephensová po podobném průběhu zdolala 6:4, 4:6 a 7:6 slovenskou soupeřku Dominiku Cibulkovou.

Dvaadvacetiletý Thiem vybojoval už pátý titul na okruhu ATP a druhý v tomto roce. Všechny předchozí ale slavil na antuce, ten poslední před dvěma týdny v Buenos Aires, a nyní se premiérově prosadil na tvrdém povrchu.

Také stejně stará Stephensová už letos triumfovala podruhé. Na začátku ledna získala titul v Aucklandu, nyní v Mexiku přidala celkem třetí trofej v kariéře. Urputnou a více než tři hodiny trvající finálovou bitvu rozhodl až tie-break, ve kterém vítězka turnaje z roku 2014 Cibulková odvrátila dva mečboly, ale při třetím kapitulovala.