reklama

To mohlo bolet! Barguil se ve stovce vyhýbal tunové krávě

Video chvíle, kdy Warren Barguil míjí ve vysoké rychlosti stádo dobytku.
Francouzský talent byl kousek od hrozivé srážky s dobytkem ve velké rychlosti.

Vallée de Saint-Savin – Tohle mohlo skončit hodně tragicky. Při sjezdu z 2115 metrů vysoké hory Col du Tourmalet se mladý Francouz Warren Barguil v jedenácté etapě letošní Tour de France jen o desítky centimetrů vyhýbal stádu krav, které se ve stejnou dobu rozhodly přejít silnici za lepší pastvou.

Etapu jsme sledovali v podrobné on-line reportáži ZDE!

Úsměvný, nebo nebezpečný okamžik? Nejdříve možná to první. To když televize ukázala záběr z motorky, kterak se řidič snaží troubením popohnat až tunu vážící poklidné obry. Jenže hned vzápětí bylo jasné, že pokud zde zastavila motorka, musel být poblíž také cyklista.

A také byl. Jen chvíli předtím, než stádo krav zatarasilo cestu doprovodu, projel kolem něj v téměř stokilometrové rychlosti Warren Barguil, devátý muž průběžného pořadí Tour de France. Třiadvacetiletý mladík ze stáje Giant-Alpecin se snažil ve sjezdu z jednoho z nejobávanějších vrcholů „Staré dámy“ dohnat ztrátu na další lídry, kterou nabral při stoupání.

To se mu sice povedlo, jeho snahu ale mohl hodně tvrdě zastavit zmíněný skot. „Podíval jsem se té krávě přímo do očí a ona se ani nehnula,“ vyprávěl v cíli Francouz, který nakonec spolufavority sice ve sjezdu docvakl, v cílovém stoupání ale ztratil 32 vteřin. Přesto devátou příčku v celkové klasifikaci udržel.

„Viděl jsem je, jak vstupují na silnici, tak jsem to vzal na druhý kraj, zmáčknul prudce brzdy, ale pak pokračoval. Pokud byste zaváhali, můžete v takové rychlosti ztratit hodně rychlosti,“ pokračoval v popisování situace Barguil, který se v tu chvíli řítil z Tourmaletu rychlostí atakující hranici 100 km/h.

„Jestli mi to vadilo? Ne, znám Pyreneje. Jsem na to zvyklý, že tady na skot můžete narazit. A abych řekl pravdu, docela se mi to i líbí. Závodíte v dokonale přírodním prostředí, tak by to mělo být,“ dodal jezdec přezdívaný „Wawa“, který se na loňské Vueltě popasoval v Pyrenejích s volně pobíhajícím dobytkem i soupeři, když skončil na celkově osmém místě.

Jak se dařilo Čechům i favoritům na Tour de France?

Tour de France 2015

Kompletní program Tour, výsledky a profily etap i jezdců najdete zde.

reklama