reklama

To tu ještě nebylo! Drsný ruský turnaj probudí Slovanský dům

Zleva: Bronislav Kubín a Anatolij "Tolja" Hunanyan Zleva: Bronislav Kubín a Anatolij "Tolja" Hunanyan autor: www.czechfighters.cz
Preview před galavečerem bojových sportů Yangama´s Fight Night 2.

Praha – Již dnes večer si dá v pražském Slovanském domě dostaveníčko na čtrnáct bojovníků, kteří budou chtít ze sebe dostat to nejlepší. Ve třech pyramidách dle pravidel K-1 a v jednom boxerském souboji, kde si to o titul mistra ČR ve střední váze rozdají obhájce Tojla Hunanyan (4-0) a zkušený Bronislav Kubín (17-1-15), to vše pod hlavičkou Yangame´s Fight Night 2.

Prvně jmenovaný je mimo jiné i u sázkových kanceláří (vsadit si na celý večer můžete ZDE! velkým favoritem, jenže šestatřicetiletého „Blada“ z Lanškrouna není radno podcenit. „Myslím si, že to bude těžší soupeř, než naposledy Štěpán Horváth,“ řekl Aktuálně.cz před zápasem český šampion Hunanyan.

Dvaatřicetiletý arménský bojovník s českým pasem narážel na souboj z dubna loňského roku, kdy coby kick-boxer (se zkušenostmi také z K-1) během dvou kol rozbil favorizovaného bývalého špičkového českého amatérského boxera, který měl do té doby pouze dvě porážky s kvalitními soupeři v zahraničí.

Pomohou Hunanyanovi kempy v Německu?

„Na každý zápas se připravuji poctivě. Držet váhu přes Vánoce nebyl problém, nejsem zvyklý se přejídat, jíst tučné, smažené, nebo sladké,“ dodal bijec, který si sám loni užil fiasko v ringu, když vypadl na domácím šampionátu v K-1 padl hned v prvním zápase. Náladu mu ale určitě spravila krásná svatba s dlouholetou přítelkyní Monikou, kterou požádal o ruku právě po výhře nad Horváthem přímo v ringu haly na Podvinném mlýně.

S Kubínem jej ale nejspíše nečeká tak snadná práce. Bijec, jehož manažerem je nejúspěšnější český profesionál Lukáš Konečný, sice za sebou nemá povedených posledních patnáct měsíců, jenže všechny své poslední porážky nasbíral o váhovou kategorii výše, kde se necítí při výšce 171 centimetrů ideálně.

Navíc celou jeho profesionální kariéru platí jedno pravidlo: doma v Česku neprohrává! To bude chtít ale Hunanyan změnit. Oba bojovníky spojuje jedna zajímavost: výše zmíněný Konečný totiž dvaatřicetiletému Arménovi domluvil sparingy u své bývalé německé stáje SES Boxing.

Tolja byl ze sparingů nadšený

„Byla to skvělá zkušenost, cítil jsem se poprvé v kariéře jako skutečný profík. Nedělal jsem nic, jen trénoval, jedl, rehabilitoval a ještě za to pobíral plat. To bylo něco neskutečného. Zázemí stáje je skvělé, co mě ale potěšilo, byl fakt, že kondičně na tom Němci rozhodně lépe nebyli. Že co se týče tréninku se jim rozhodně můžeme rovnat i zde v Česku,“ řekl k této zkušenosti Hunanyan.

Nyní by je ale rád zužitkoval proti Kubínovi. Muži, který se sice již stal mistrem světa menší federace GBU a neúspěšně bojoval o německý či maďarský pás, o tuzemský titul ale bude boxovat poprvé. I když... jméno Kubín u tohoto pásu již najdeme. V roce 2011 s tehdejším šampionem Horváthem padl po deseti kolech jeho o rok starší bratr Jindřich.

Ten bude i tentokrát se svým sourozencem v rohu coby asistent trenéra. Dočká se klan Kubínů napodruhého českého titulu? To zjistí fanoušci boxu dnes večer po 20. hodině. To ale nebude všechno.

Nepůjde ale jen o box!

Galavečer Yangame´s Fight Night 2 je hlavně o K-1 a třech pyramidových turnajích ve vahách do 70, 80 a nad 80 kilogramů. O co v pyramidách jde? Osm, nebo čtyři bojovníci (zde vždy čtyři) jsou nalosováni do dvojic a vítězové postupují do dalšího kola až ke konečnému vítězství.

Druhý turnaj YFN bude ale hodně speciální. Vítězové si totiž zajistí letenky na stále více prestižní Tatnef Cup, unikátní ruský turnaj K-1, který se postupně rozrůstá podobnými kvalifikačními pyramidami do celé Evropy. V čem je speciální.

V prvních třech kolech může jeden z bojovníků zvítězit pouze knockoutem, nebo zraněním protivníka, jednoduše před limitem. Bodoví rozhodčí mají po úvodních devět minut volno. Boduje se totiž až případné čtvrté, nastavené tříminutové kolo. Zde už se musí rozhodnout o vítězi. Ať už opět před limitem, nebo právě na body.

Kvarteto bojovníků nejnižší z vah obstarají Jan Homolka, Vladimír Říha, Michal Krčmář a Tigran Movsisyan, kde je favoritem posledně jmenovaný. Váhu do 80 kilogramů pak obsadí pražská trojice Matouš Kohout, Daniel Vítovec a Daniel Brunclík doplněná o brněnského Iva Zedníčka.

Zaskočí pražský obr favority?

A nakonec supertíha nad devadesát kilogramů. Ta bude mít složení v osobách těchto čtyř mušketýrů: Georgij Fibich, Václav Pejsar, Radovan Kulla, Jiří Stariat. Zajímavostí budiž, že posledně jmenovaný je sice také nejméně zkušený, přesto svými proporcemi 207 cm a 115 kg budí zasloužený respekt, který jej pasuje do pozice černého koně turnaje.

Slovák Kulla i zkušený Fibich pak mají otevřený účet z prvního Yangame´s Fight Night, kde slavil vítězství v cestě do finále (neúspěšného) prvně jmenovaný. A poslední do party – pražský Václav Pejsar? Tenhle původně thajboxer z Plzně se během tří čistě boxerských klání pasoval během tří měsíců do pozice nezpochybnitelné české dvojky a vyšplhal se na 190. místo světového žebříčku!

Ještě stále váháte dorazit do krásného prostředí Slovanského domu? Pokud nikoliv, vězte, že se startuje v 18:30 hodin a lístky za 399 kč lze zakoupit na portálu www.ticketstream.cz, nebo přímo skrze facebookovou aplikaci na stránkách akce ZDE!

reklama