reklama

Kyrgios šokoval Wawrinku: Kamarád spal s tvou přítelkyní

Video: Kyrgios uráží Wawrinku www.youtube.com
Mladý australský tenista řekl na kurtu Wawrinkovi, že jeho kamarád Kokkinakis spal s jeho přítelkyní.

Montreal - Kontroverzní tenista Nick Kyrgios v Montrealu spáchal zřejmě největší skandál své dosavadní krátké kariéry. Mladý Australan se v utkání se Švýcarem Stanem Wawrinkou snížil k osobním urážkám, které na kurty prostě nepatří.

Kyrgios v návalu emocí přímo na kurtu řekl soupeři, že jeho kamarád a jiný australský hráč řeckého původu Thanasi Kokkinakis spal s Wawrinkovou současnou přítelkyní devatenáctiletou Chorvatkou Donnou Vekičovou.

Kokkinakis spal s tvojí holkou

"Kokkinakis spal s tvojí holkou. Mrzí mě, že ti to musím říct," zachytily mikrofony Kyrgiosova přesná slova. Tenista je vyřkl poté, co prohrál v tie-breaku první sadu. Zápas pak získal jen díky zranění soupeře, který ve třetí sadě utkání musel vzdát.

Wawrinka, jemuž by snad jen málokdo mohl zazlívat pěstní útok, se po utkání udržel a podal Kyrgiosovi ruku, k incidentu se ale vyjádřil jak na pozápasové tiskové konferenci, tak na svém twitterovém účtu.

"Jsem hodně zklamaný, když vidím jiného sportovce chovat se tak neuvěřitelně neuctivě," napsal pátý hráč světa. "To, co řekl, bych neřekl ani svému nejhoršímu nepříteli. Není to jen nepřijatelné, je to mimo veškerou představivost. Takové chování je nežádoucí na kurtu i mimo něj a doufám, že tenisová asociace se proti tomu postaví," dodal.

Wawrinka na tiskové konferenci také uvedl, že si vše chtěl se soupeřem vyříkat osobně v šatně po zápase.

Kyrgios dostal pokutu a omluvil se

"Snažil se mi vyhnout, ale postavil jsem se mu tváří v tvář. Není to poprvé, co má na kurtu velké problémy s tím, co říká a jak se chová. Je to tak v každém zápase, pokaždé se chová špatně. Nejhorší je, že své chování neobrací k sobě, ale k ostatním. Chová se špatně k hráčům, sběračům míčků, k rozhodčím. Opravdu doufám, že tentokrát proti němu ATP zakročí," uzavřel celou záležitost Švýcar.

Sám Kyrgios hledal jen výmluvy a klasicky se odvolal na emoce během zápasu. "Ani nevím, jak se to stalo. Řekl jsem to v návalu emocí. Prostě jsem to řekl, už to nevrátím," podotkl Australan.

Zástupci ATP ale zareagovali na incident rychle a oznámili, že dvacetiletý Australan zaplatí pokutu. Její výši zatím neoznámili, ale ta v případě slovních urážek může podle pravidel dosáhnout až deseti tisíc dolarů, přes 240 tisíc korun.

Nedlouho poté se Kyrgios za nepatřičnou poznámku omluvil. "Rád bych se po soukromé omluvě omluvil i veřejně za své komentáře, které jsem měl v utkání se Stanem," napsal Kyrgios na sociálních sítích. "Řekl jsem to v zápalu boje a bylo to nepřijatelné. Beru za to plnou odpovědnost a lituju, co se stalo."

Třicetiletý Wawrinka se letos v dubnu rozešel s manželkou, s kterou má pětiletou dceru, a za jeho novou přítelkyni je označována Donna Vekičová. Chorvatská tenistka hrála s Kokkinakisem smíšenou čtyřhru na loňském Australian Open.

reklama