Tohle je nejlepší kůň historie! Arrogate vydělal za necelý rok téměř půl miliardy korun

25. 3. 2017 19:48
Americký kůň Arrogate vydělal svému majiteli za necelý rok přes 427 milionů korun, čímž překonal dosavadní rekord California Chrome.
Vítězem Světového poháru v Dubaji se stal kůň Arrogate
Vítězem Světového poháru v Dubaji se stal kůň Arrogate | Foto: Reuters

Dubaj  - Vítězem lukrativního Světového poháru v Dubaji se stal favorizovaný americký hřebec Arrogate. Navzdory bídnému startu si čtyřletý svěřenec trenéra Boba Bafferta vedený žokejem Mikem Smithem doběhl v dostihu o deset milionů dolarů pro sedmé vítězství z osmi startů v kariéře.

Arrogate zvítězil po drtivém finiši o dvě a čtvrt délky a stal se nejvýdělečnějším koněm dostihové historie. Za necelý rok vydělal svému majiteli podle agentury AP 17 084 600 dolarů (přes 427 milionů korun), čímž překonal dosavadní rekord jiného amerického koně California Chrome, který Světový pohár v Dubaji ovládl loni.

Dubajský Světový pohár byl léta nejlépe dotovaným dostihem planety, než ho letos předčil Pegasus World Cup na Floridě, kde se běželo o 12 milionů dolarů. I tento dostih se před dvěma měsíci stal kořistí Arrogatea, který je nejlépe hodnoceným dostihovým koněm současnosti.

"Je to ten nejúžasnější kůň, jakého jsem kdy viděl. Je neuvěřitelný. Nedokážu pochopit, že vyhrál. Mike odvedl skvělou práci, nezpanikařil," komentoval kouč Baffert zdržení svého svěřence ve startovacích boxech.