reklama

"Tohle není bublina, to je vtip." Hvězdu překvapily podmínky při světovém šampionátu

Norský házenkář Sander Sagosen při ME 2020 Norský házenkář Sander Sagosen při ME 2020 autor: Reuters
Hvězda norských házenkářů Sander Sagosen ostře zkritizoval koronavirová opatření a jejich dodržování na mistrovství světa v Egyptě.

Zabezpečená bublina pro týmy podle pětadvacetiletého svěřence kouče Filipa Jíchy z německého Kielu vůbec nefunguje.

"Ani nevím, jestli se tomu dá říkat bublina. Až dosud tu všechno bylo jako vtip," uvedl Sagosen, jenž s Kielem slavil na konci prosince triumf v Lize mistrů.

V prvních hodinách po příjezdu do Gízy prý měl pocit jako na divokém západě a celý tým je z podmínek poněkud v šoku.

Sagosen patřil mezi házenkáře, kteří by v současné situaci celý šampionát raději zrušil. Spolu s dalšími hráči tvrdě kritizoval plánovanou účast fanoušků v hledišti. Pořadatelé ustoupili až v pondělí poté, co kapitáni 14 týmů zaslali protestní dopis vedení mezinárodní federace IHF.

Ani podmínky na místě Sagosena nepřesvědčily, že je pořádání bezpečné. V hotelu norské reprezentace, kde je ubytován i německý tým, se podle něho volně pohybují cizí lidé bez roušek. Mužstva nemají možnost jíst odděleně a ani další předem dohodnutá opatření nejsou dodržována.

Češi nebudou na házenkářském MS, zbyli jim čtyři hráči. Nepřijedou ani Američané Češi nebudou na házenkářském MS, zbyli jim čtyři hráči. Nepřijedou ani Američané Čtěte zde
reklama