reklama

Berdychovi vyšla odveta, slaví také Plíšková a Strýcová

Tak Berdych upadl na turnaji v Rotterdamu Sport
Tomáš Berdych na turnaji v Rotterdamu kráčí za obhajobou titulu, ve čtvrtfinále si poradil s Gaëlem Monfílsem.

Rotterdam - Téměř dva roky musel čekat Tomáš Berdych na to, než oplatí Gaëlu Monfílsovi senzační porážku z prvního kola French Open.

Dočkal se v pátek na turnaji v Rotterdamu, kde ve čtvrtfinále francouzskému tenistovi povolil jen pět her a hladce po výsledku 6:1, 6:4 postoupil do semifinále podniku, na kterém loni zvítězil.

V duelu, který trval pouhých 71 minut, přitom jasně dominoval a nastřílel plných 32 vítězných míčků. Jediným nepříjemným okamžikem pro něj byl pád ve druhém setu, který ale nakonec ustál bez úhony (viz video).

O finále se Berdych zítra utká buďto s dalším Francouzem Gillesem Simonem, s nímž má negativní bilanci tří výher a šesti porážek.

Plíšková lepší Šafářové

Duel o pomyslný titul české dvojky za Petrou Kvitovou se v pátek uskutečnil ve čtvrtfinále turnaje v Antverpách, kde se utkaly Karolína Plíšková s Lucií Šafářovou.

Úspěšnější nakonec ve vyrovnaném zápase byla mladší z obou tenistek, Karolína Plíšková, která za hodinu a půl triumfovala poměrem 7:6, 6:3 (online jsme tento duel sledovali zde) a srovnala vzájemnou bilanci na 1:1. 

O finále se dvaadvacetiletá Češka utká se Španělkou Carlou Suárezovou, kterou před měsícem porazila ve třech setech na cestě do finále na turnaji v Sydney.

Dojde na české finále, dál také Strýcová

Večer postoupila mezi čtyři nejlepší také Barbora Záhlavová-Strýcová, která smetla Němku Monu Barthelovou dvakrát 6:2.

Češka využila nejistého podání Němky, která v druhém kole vyřadila světovou sedmičku Eugenii Bouchardovou. V dnešním souboji však často chybovala, česká tenistka navíc využila v prvním setu každou šanci na brejk a dobře rozehraný zápas dovedla k výhře.

Do semifinále prošla už podruhé v sezoně. Poprvé se jí to povedlo v Aucklandu. V boji o finále na ni čeká Němka Andrea Petkovicová, která porazila Slovenku Dominiku Cibulkovou 7:6 a 6:0.

Vložený objekt externí kód

Tenisový turnaj mužů v Rotterdamu (tvrdý povrch, dotace 1,600.855 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Berdych (3-ČR) - Monfils (Fr.) 6:1, 6:4, Simon (8-Fr.) - Murray (1-Brit.) 6:4, 6:2, Wawrinka (4-Švýc.) - Muller (Luc.) 7:6 (7:3), 6:3, Raonic (2-Kan.) - Stachovskij (Ukr.) 2:6, 6:3, 6:4.

Semifinálové dvojice: Simon - Berdych, Wawrinka - Raonic.

Tenisový turnaj žen v thajské Pattaye (tvrdý povrch, dotace 250 000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Tomljanovičová (Chorv.) - Rodinová (Rus.) 7:6 (7:4), 6:2, Erakovicová (N. Zél.) - Zvonarevová (Rus.) 2:6, 7:6 (8:6), 7:5, Puigová (7-Portor.) - Doiová (Jap.) 6:4, 6:2, Hantuchová (SR) - Tuan Jing-jing (Čína) 6:3, 6:0.

Semifinálové dvojice: Puigová - Tomljanovičová, Hantuchová - Erakovicová.

Tenisový turnaj žen v Antverpách (tvrdý povrch, dotace 731 000 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Karolína Plíšková (8-ČR) - Šafářová (4-ČR) 7:6 (7:5), 6:3, Suárezová (5-Šp.) - Schiavoneová (It.) 6:3, 6:2, Záhlavová-Strýcová (ČR) - Barthelová (Něm.) 6:2, 6:2, Petkovicová (3-Něm.) - Cibulková (6-SR) 7:6 (7:2), 6:0.

Semifinálové dvojice: Záhlavová-Strýcová - Petkovicová, Karolína Plíšková - Suárezová.

reklama