Velký obrat Atlanty. Něco takového jsem v play off neviděl, divil se hráč

27. 4. 2016 9:14
Atlanta Hawks
Atlanta Hawks | Foto: Reuters

Toronto - Basketbalisté Toronta otočili páté utkání s Indianou a po vítězství 102:99 vedou v prvním kole play off NBA 3:2 na zápasy. Stejně je na tom Atlanta, která přehrála Boston 110:83.

Indiana vedla po třech čtvrtinách v Torontu 90:77, domácí ale vstoupili do poslední části šňůrou 15:2 a utkání dospělo do dramatické koncovky. Solomon Hill dokonce dokázal vyrovnat, jenže video odhalilo, že jeho trojka přišla těsně po závěrečné siréně.

"Hráli jsme v poslední čtvrtině trochu nervózně. Myslím, že domácí bouřlivé publikum nám srazilo sebevědomí," přiznal po utkání Paul George, který vedl Indianu s 38 body.

Raptors se konečně mohli opřít o svou oporu DeMara DeRozana, kterému se úvodní čtyři zápasy play off moc nepovedly. Tentokrát DeRozan proměnil deset z 22 pokusů a zaznamenal 34 bodů. Toronto ovládlo poslední čtvrtinu 25:9.

Atlanta se dlouho nemohla trefit a ještě v polovině druhé čtvrtiny prohrávala 19:29. Pak se ale Hawks rozstříleli a do konce třetí části nasázeli 70 bodů.

"V play off jsem něco takového neviděl, docela dobrý zvrat," řekl Kyle Korver, který k výhře Atlanty přispěl 13 body a pěti získanými míči.

Hawks ubránili Isaiaha Thomase, který v předchozích dvou utkáních nastřílel v průměru 35 bodů, na sedmi bodech.

NBA - 1. kolo play off:

Východní konference - 5. zápasy:

Toronto - Indiana 102:99, stav série 3:2, Atlanta - Boston 110:83, stav série 3:2.