Toronto vyhrálo i čtvrtý letošní zápas, Lowry přispěl 27 body

4. 11. 2015 8:36
Nejlepší vstup do sezony v klubové historii mají za sebou basketbalisté Toronta Raptors. Podařilo se jim vyhrát čtyři úvodní zápas ročníku. Dnes v noci si poradili s Dallasem Mavericks 102:91. Hvězda týmu Kyle Lowry pomohla 27 body.
Toronto vyhrálo i čtvrtý letošní zápas.
Toronto vyhrálo i čtvrtý letošní zápas. | Foto: Reuters

Dallas - Hráči Toronta Raptors zvítězili v Dallasu 102:91 a poprvé v klubové historii začali sezonu NBA čtyřmi výhrami v řadě. Naopak už čtvrtou porážku si připsali basketbalisté Los Angeles Lakers, kteří podlehli Denveru 109:120.

Mavericks šli v polovině poslední čtvrtiny po trojce Dirka Nowitzkého do vedení 86:82, poté ale přišla dvanáctibodová šňůra Raptors, kterou o prodloužení neporazitelnosti rozhodli. Kanadský celek prožívá nejlepší vstup do sezony ve své dvacetileté historii.

"Buď jsme mohli mít dobrý začátek, nebo fakt hrozný s deseti novými hráči. Ale pracujeme dobře, soustředíme se na základní principy," řekl lídr týmu Kyle Lowry, jenž působí v Torontu čtvrtou sezonu. Proti Dallasu Lowry nasbíral 27 bodů a 10 asistencí.

Ani vyrovnaný osobní rekord 30 bodů Jordana Clarksona neodvrátil čtvrtou prohru Lakers. Kobe Bryant, který se v uplynulých dnech sám kritizoval, trefil jen čtyři z 11 střel a zůstal na 11 bodech. Denver táhl Kenneth Faried s 28 body a 15 doskoky.

Charlotte Hornets přehráli Chicago Bulls 130:105. V dresu Hornets zahrál výborně náhradník Jeremy Lamb, který proměnil devět z 10 pokusů a připsal si 20 bodů. Za hosty nastřílel 26 bodů Jimmy Butler, pouhé čtyři body měl na kontě Derrick Rose.

Atlanta zvítězila na hřišti Miami 98:92 i díky 26 bodům a devíti asistencím Jeffa Teaguea. Za domácí nasbíral 23 bodů a 14 doskoků Hassan Whiteside.

Výsledky NBA:

Charlotte - Chicago 130:105, Dallas - Toronto 91:102, Detroit - Indiana 82:94, LA Lakers - Denver 109:120, Miami - Atlanta 92:98, New Orleans - Orlando 94:103, Sacramento - Memphis 89:103.

1. Oklahoma City 4 3 1 75,0
2. Minnesota 3 2 1 66,7