reklama

Contador si při pádu zlomil holeň a odstoupil z letošní Tour

Alberto Contador končí v desáté etapě Tour de France 2014 Alberto Contador končí v desáté etapě Tour de France 2014 autor: ČTK
Dvojnásobný šampion Tour de France v desáté etapě odstoupil z letošního ročníku Alberto Contador.

Mylhúzy - 101. ročník Tour de France se bude muset obejít bez dvou největších favoritů. Po tvrdém pádu v desáté etapě se totiž z pelotonu odporoučel dvojnásobný šampion nejslavnějšího závodu Alberto Contador.

Španělský cyklista z týmu Tinkoff-Saxo tak vydržel jen o pět etap déle, než obhájce titulu Chris Froome, který odstoupil minulou středu.

První rentgenové vyšetření v cíli odhalilo, že Contador při pádu utrpěl frakturu holenní kosti. Zranění si podle sportovního ředitele stáje Bjarneho Riise vyžádá operaci a zatím není jasné, na jak dlouho zranění španělského závodníka vyřadí ze hry.

Více o vývoji a výsledcích 10. etapy čtěte ZDE.

Ještě zkoušel dojet

Jednatřicetiletý lídr stáje Tinkoff-Saxo spadl zhruba 95 kilometrů před cílem ve sjezdu ze druhé vrchařské prémie. Při pádu si sedřel obě nohy a poranil pravé koleno, na kterém mu lékař týmu musel silně krvácející ránu zhruba dvě minuty ošetřovat.

Contador se pak vrátil na kolo a vydal se do stíhání hlavního pelotonu, o několik minut později však musel znovu zastavit kvůli přezutí bot.

Vítěz Tour z let 2007 a 2009 ztrácel na peloton v čele s největším konkurentem Vincenzem Nibalim čtyři minuty a manko se pokoušel stáhnout za pomoci týmových kolegů. Zhruba 80 kilometrů před cílem po výjezdu na další vrchařskou prémii a nejvyšší bod dnešní etapy ale svou snahu vzdal, sestoupil z kola a nasedl do doprovodného vozu stáje.

Stáj smutní

"Než odstoupil, řekl nám, že má obrovské bolesti a už nemůže dál. Je to velká škoda, protože od začátku Tour šlo všechno dobře. Měli jsme plán a dnešní etapa se vyvíjela přesně podle našich představ. A ve zlomku vteřiny je všechno pryč," posteskl si sportovní ředitel týmu Philippe Mauduit s tím, že pád musel být pořádně tvrdý. "Mám tu jeho botu, je úplně zničená," dodal.

Na Contadorovo odstoupení mezi prvními zareagoval Froome, jenž svému rivalovi popřál prostřednictvím twitteru brzké uzdravení. "Uzdrav se a doufám, že se uvidíme na Vueltě," napsal Froome.

V průběžném pořadí Tour byl Contador před dnešní 10. etapou na devátém místě se ztrátou čtyř minut na vedoucího Francouze Tonyho Gallopina.

reklama