reklama

Skandál na Tour. Lídrovi poškodili kolo, jeho šéfa vyloučili kvůli zastrašování

Primož Roglič na Tour de France Primož Roglič na Tour de France autor: Reuters
Zatímco Primož Roglič na Tour de France míří za celkovým triumfem, v jeho týmu Jumbo-Visma vyvolal rozruch čtvrteční konflikt sportovního ředitele s komisařem Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Merjin Zeeman jej po vyloučení ze závodu obvinil, že Rogličovo kolo během kontroly poničil.

"Rozčílil jsem se, když demontoval kliky Rogličova kola," řekl Zeeman. "Kolo bylo poškozeno a kliky musely být vyměněny. Navíc kolo bylo v souladu s předpisy," uvedl sportovní ředitel týmu. Za nevhodné chování, zastrašování a urážku, což byl oficiální důvod jeho vyloučení, se následně omluvil.

"Chceme spravedlivý sport, který zahrnuje kontroly, ale musí být prováděny rozumně. Navzdory tomu jsem se měl zachovat jinak a přistupovat ke komisaři UCI s respektem," dodal Zeeman, jenž dostal i pokutu. U týmu může zůstat, ale nesmí plnit své funkce.

UCI po etapách kontroluje kola kvůli možnému mechanickému dopingu. Roglič tři etapy před koncem Tour vede o téměř minutu, dnes je na programu 19. etapa pro spurtéry před klíčovou časovkou.

Mohl jsi nás poslat do nemocnice, kritizuje soupeř Sagana. Slováci jsou ale ublížení Mohl jsi nás poslat do nemocnice, kritizuje soupeř Sagana. Slováci jsou ale ublížení Čtěte zde
reklama