reklama

Je Francie v katastrofálním stavu? Jen ten může zrušit Tour, tvrdí šéf závodu

Dostane Egan Bernal letos šanci obhajovat své vítězství na Tour de France? Dostane Egan Bernal letos šanci obhajovat své vítězství na Tour de France? autor: Reuters
Ředitel cyklistické Tour de France Christian Prudhomme odmítl myšlenku, že by se nejslavnější závod světa v době koronavirové krize konal bez diváků.

Doufá, že se "Stará dáma" letos v létě pojede, i když možná v jiném termínu.

Francouzským médiím Prudhomme řekl, že zatím počítá s konáním Tour podle plánu 27. června až 19. července. "Všechno samozřejmě záleží na vývoji pandemie koronaviru," uvedl.

"Na názvu 'Tour de France' je nejdůležitější slovo 'Francie'. Hlavní je zdravotní situace v zemi. Já chci jedinou věc, a to, aby se Tour jela toto léto," uvedl Prudhomme. "Nejde tady o samotnou Tour. Ale kdyby se nekonala, znamenalo by to, že země je v katastrofálním stavu, což se snad nestane."

Prudhomme potvrdil, že se svými kolegy z pořádající agentury ASO diskutuje o možnosti přesunutí závodu na pozdější termín. Spekuluje se o konci července či srpnu, neboť po odložení olympijských her v Tokiu na příští rok odpadla hrozba kolize s touto multisportovní akcí.

Jednou věcí si je ale Prudhomme jistý. "Tour de France se nepojede za 'zavřenými dveřmi'," řekl.

Odmítl tak návrh francouzské ministryně mládeže a sportu Roxany Maracineanuové, jež minulý týden označila absenci diváků podél trati a na startu a v cíli za jednu z možností, jak letošní 107. ročník Tour odjet.

Proti této myšlence se okamžitě vyslovili i starostové měst, přes které má trasa Tour vést. O osudu závodu chce ASO rozhodnout do 15. května.

Samkové "hrabe" z hiphopu, Habanec si polil celý dům. Tak teď trénují české hvězdy Samkové "hrabe" z hiphopu, Habanec si polil celý dům. Tak teď trénují české hvězdy Prohlédněte zde
reklama